начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Относно прекратяването на договор за наем

Казуси за недвижими имоти


Относно прекратяването на договор за наем

Мнениеот garyshorto » 14 Авг 2018, 11:49

Следния проблем.
Договор за наем с неопределен срок. Нотариално и устно(със свидетели) е известен наемателя за напускане на имота. на срещата при нотариус неговия адвокат предлага споразумение за още половин година което за мен е крайно неизгодно. В противен случей щяло да продължи делото 1 - 2 години. Моята адвокатка ме съветва да се съглася за споразумение което пак повтарям е крайно неизгодно имайки предвид , че имам друг кандидат който надали ще чака търпеливо толкова време.
Въпроса ми е имам ли някакъв друг шанс за по кратко разрешаване на проблема или не?
garyshorto
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Авг 2018, 08:50

Re: Относно прекратяването на договор за наем

Мнениеот svegrigorov » 14 Авг 2018, 12:18

Имате нает адвокат, говорете си тези неща с него.

Ако договорът беше нотариално заверен, щеше да стане по-бързо. Можете да го направите за следващия наемател.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Относно прекратяването на договор за наем

Мнениеот ivan_lawyer » 14 Авг 2018, 12:34

Принципно следното. Давате срок за изнасяне.
Посочвате че имате реална оферта с друг.
Посочвате разликата в цените един вид ще си търсите обезщетение.
Завеждате веднага дела месец по месец за престоя му в момента. Намерете доверен адвокат, в краен случай на мен, да Ви напише тльст хонорар.

Тоест използвайте икономически лостове, разбивайки месец по месец исканията пред съда.
Включвате адвокатски хонорар във всяка молба. Така ще получите даже повече печалба.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Относно прекратяването на договор за наем

Мнениеот ivanov_p » 14 Авг 2018, 15:42

Ако е за половин година се съгласявайте и подпишете анекс, като сложите голяма неустойка след изтичане на шестте месеца.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron