начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Къща близнак с общи тръби за водоснабдяване.

Казуси за недвижими имоти


Къща близнак с общи тръби за водоснабдяване.

Мнениеот sickness043 » 05 Авг 2018, 12:38

Проблема е малко сложен, но ще се опитам да го обясня максимално добре. Собственик съм на къща близнак, като тръбите за чистата и мръсна вода са общи и минават приблизително през средата на къщата. Съседката реши да си прави ремонт на банята и с това да си прекара собствени тръби. Попита ни дали и ние искаме да сменим тръбите и да ги разделим напълно, като си направим собствена връзка от водопровода на улицата. Взехме решение, че на този етап не искаме да правим подобни ремонти, защото е въпрос на много пари и труд, а цялото това нещо ни се казва при свършен факт и общо взето след 3 дни идват майсторите. Разбрахме се, че ние ще си останем на старите тръби, а тя ще си прекара нови, като ако има някакъв проблем при някоя от "нашите" тръби ще се смени, след като вече е разкопано и ние ще платим за нея. Всичко беше наред до днес, когато се оказва, че майсторите не могат да ни включат във водоснабдяването защото не знаят от къде минавала тръбата към нашата част на къщата. Съседката иска да махне старата тръба, като аргумена и е че е "пречила" и реално сега иска да ни принуди да си прекараме собствени тръби. Как аз правово мога да разреша този казус? Това не е ли увреждане на моят имот от нейна страна, след като иска да ми прекъсне водоснабдяването? Длъжен ли съм аз да направя този ремонт или мога да спра дори и нейният?
sickness043
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2018, 12:19

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron