начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Връщане на комисионна при прекратен договор за наем

Казуси за недвижими имоти


Връщане на комисионна при прекратен договор за наем

Мнениеот optimist7 » 20 Юли 2018, 11:59

Здравейте, случаят е следният - бях наел боксониера чрез брокер, с договор, но след подписване на договора установих лъжи от лицето, представило се като наемодател и на следващия ден прекратихме договора. Причините бяха, че се появиха няколко брокера на подписването с различни коли и се усъмних в роднинска връзка на един от тях с наемодателите от първия оглед заради фамилията, която не е много често срещана. Освен това беше ми заявено, че помещението не е ползвано за живеене досега, а след подписването ми показаха фактури от предишните наематели, които гледали домашни любимци и били некоректни.
Матракът и техниката били нови, но техниката беше надрана вътрешно от почистване, а на матрака от долната страна имаше срязано. Също така мъжът, с който подписахме, се представи за брат на жената от първия оглед, но не присъстваше тогава и не представи документи за собственост. От него получих само депозита, а наемът беше задържан.
Знам че прибързах, но бях притиснат от времето и обещанията на брокера и предполагаемите собственици на първия оглед, че обзавеждането е ново и не живяно в боксониерата досега.
Възможно ли е да поискам обратно комисионната от брокера, след като той не ми даде документ за нея(според него никой не издавал бележки за тези комисионни)? Дали има шанс с адвокат да се предприемат някакви действия?
optimist7
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 20 Юли 2018, 11:40

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron