начало
Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му

Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Казуси за недвижими имоти


Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот vivian_vh » 17 Юли 2018, 21:00

Здравейте, пиша ви във връзка със следния казус. Баща ми беше намерен мъртъв на 9.02.18. Полицията започна разследване за причините за смъртта му и тялото му беше задържано.Ето защо смъртният акт е от 02.03.18, а самото раследване приключи в края на май. След това предекларирах имота,който беше негов на мое име (като единствен наследник). В последствие разбрах за опцията за приемане на наследство по опис и реших , че ще е добре да се възползвам от нея, тъй като имам съмнения че баща ми може да е имал задължения към различни институции. Разбрах,че срока е 3 месечен, но може да се удължи с още 3 месеца. Въпросът ми е дали бих могла да удължа срока поради горепосоченото стечение на обстоятелствата и има ли значение,че вече съм предекларирала имота?
vivian_vh
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2018, 20:29

Re: Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот kalahan2008 » 18 Юли 2018, 10:13

Искайте удължаване на срока, а нека съдът да прецени.
Има значение, че сте декларирали имота, защото това означава, че сте приели наследството. Но в този случай законът не прави разлика дали приемането касае цялото наследство или е само по опис. Така че ако декларираният имот бъде включен в описа, не виждам проблем за това, че сте декларирали наследения имот на свое име. Така или иначе сте задължени да го декларирате.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4168
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот vivian_vh » 18 Юли 2018, 13:23

Благодаря Ви за бързия отговор.
vivian_vh
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2018, 20:29

Re: Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот vivian_vh » 02 Ное 2018, 16:42

Съдът се съгласи да удължи срока за приемане на наследството, така че още веднъж благодаря за съвета :)
vivian_vh
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2018, 20:29


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron