начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Казуси за недвижими имоти


Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот vivian_vh » 17 Юли 2018, 21:00

Здравейте, пиша ви във връзка със следния казус. Баща ми беше намерен мъртъв на 9.02.18. Полицията започна разследване за причините за смъртта му и тялото му беше задържано.Ето защо смъртният акт е от 02.03.18, а самото раследване приключи в края на май. След това предекларирах имота,който беше негов на мое име (като единствен наследник). В последствие разбрах за опцията за приемане на наследство по опис и реших , че ще е добре да се възползвам от нея, тъй като имам съмнения че баща ми може да е имал задължения към различни институции. Разбрах,че срока е 3 месечен, но може да се удължи с още 3 месеца. Въпросът ми е дали бих могла да удължа срока поради горепосоченото стечение на обстоятелствата и има ли значение,че вече съм предекларирала имота?
vivian_vh
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2018, 20:29

Re: Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот kalahan2008 » 18 Юли 2018, 10:13

Искайте удължаване на срока, а нека съдът да прецени.
Има значение, че сте декларирали имота, защото това означава, че сте приели наследството. Но в този случай законът не прави разлика дали приемането касае цялото наследство или е само по опис. Така че ако декларираният имот бъде включен в описа, не виждам проблем за това, че сте декларирали наследения имот на свое име. Така или иначе сте задължени да го декларирате.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4168
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот vivian_vh » 18 Юли 2018, 13:23

Благодаря Ви за бързия отговор.
vivian_vh
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2018, 20:29

Re: Удължаване на срок за приемане на наследство по опис

Мнениеот vivian_vh » 02 Ное 2018, 16:42

Съдът се съгласи да удължи срока за приемане на наследството, така че още веднъж благодаря за съвета :)
vivian_vh
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2018, 20:29


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron