начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Ателие

Казуси за недвижими имоти


Ателие

Мнениеот atsvetkov » 01 Юли 2018, 23:52

Здравейте, имам нужда от помощ! Закупувам таван който е залепен до моя. Под таваните е само моя апартамент други няма"по един апартамент на етаж а аз съм последен" Може ли да ми кажете какви документи ми трябват за да сменя статута на Ателие с цел да го отдавам под наем?! Ток и ВИК ще ги пусна от моя апартамент. Благодаря ви !
atsvetkov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юли 2018, 23:18

Re: Ателие

Мнениеот oberst » 07 Юли 2018, 00:43

В ЗУТ има един куп изисквания, които едва ли ще можете да спазите - площ, обем, височина, осветеност и т.н. Освен това, ателието задължително трябва да има санитарен възел, а:
Чл. 40. (2) Санитарни помещения над жилищно помещение, над кухня или килер за хранителни продукти се допускат само в жилището, което обслужват.

В случай, че ще има преразпределяне на общите части, трябва нотариално заверено съгласие на всички собственици. Много е вероятно да се наложи да представите одобрен архитектурен проект, щом ще обединявате помещения.

Накратко - не си струва разправията.
oberst
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 20 Фев 2018, 17:05

Re: Ателие

Мнениеот montanarlz » 08 Юли 2018, 03:17

За ателието единственото изискване е да има санитарен възел. Други изисквания няма.
montanarlz
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Дек 2014, 20:38


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 20 госта


cron