начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Питане относно завещание

Казуси за недвижими имоти


Питане относно завещание

Мнениеот tainamaina » 26 Юни 2018, 20:54

Имам няколко въпроса относно завещание, което мисля да направя. Мисля да го направя в ръкописен вид в два екземпляра с моя подпис от долу, дата и свободен текст. Тези два екземпляра ще изпратя препоръчано и с обратна разписка до двама човека като изрично ще упомена съществуването на двата екземпляра. Тези два екземпляра нямат давност, нали така? Би трябвало да влезат в сила независимо от времето или причината за моя смърт. Има ли нещо, което би ги анулирало?
tainamaina
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2018, 20:48

Re: Питане относно завещание

Мнениеот ivan_lawyer » 26 Юни 2018, 21:50

Не трябва да има излишни разпоредби - например - да Ви плащат тока, докато сте жив. Това си е неоснователно завещание - трябва да е чисто. Също - много внимателно описване на имена, ЕГН-та и адреси, а защо не и други данни - например роднинска връзка. Много завещания съм отменял на формални основания. Имотите - също по опис - колкото и да е тегаво и излишно - си е добре - също така се описва влогови спестявания и изобщо всичко - просто не е излишно.

Има безброй образци - но не го правете прибързано.

Датата и горе и долу - - подписът най-отдолу и с трите имена пак. Подписът следва всички изявления, тоест, не трябва да има втори подпис и изобщо - приправки и добавки.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Питане относно завещание

Мнениеот tainamaina » 26 Юни 2018, 21:58

ivan_lawyer написа:Не трябва да има излишни разпоредби - например - да Ви плащат тока, докато сте жив. Това си е неоснователно завещание - трябва да е чисто. Също - много внимателно описване на имена, ЕГН-та и адреси, а защо не и други данни - например роднинска връзка. Много завещания съм отменял на формални основания. Имотите - също по опис - колкото и да е тегаво и излишно - си е добре - също така се описва влогови спестявания и изобщо всичко - просто не е излишно.

Има безброй образци - но не го правете прибързано.

Датата и горе и долу - - подписът най-отдолу и с трите имена пак. Подписът следва всички изявления, тоест, не трябва да има втори подпис и изобщо - приправки и добавки.


Благодаря. Още нещо. Да кажем, че по време на смърта ми имам действащ трудов договор. Мога ли да завещая изрично всички обещетения, които ми се полагат? Например неизползван отпуск.
tainamaina
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2018, 20:48

Re: Питане относно завещание

Мнениеот borovinka » 03 Сеп 2018, 14:42

tainamaina написа:
ivan_lawyer написа:Не трябва да има излишни разпоредби - например - да Ви плащат тока, докато сте жив. Това си е неоснователно завещание - трябва да е чисто. Също - много внимателно описване на имена, ЕГН-та и адреси, а защо не и други данни - например роднинска връзка. Много завещания съм отменял на формални основания. Имотите - също по опис - колкото и да е тегаво и излишно - си е добре - също така се описва влогови спестявания и изобщо всичко - просто не е излишно.

Има безброй образци - но не го правете прибързано.

Датата и горе и долу - - подписът най-отдолу и с трите имена пак. Подписът следва всички изявления, тоест, не трябва да има втори подпис и изобщо - приправки и добавки.


Благодаря. Още нещо. Да кажем, че по време на смърта ми имам действащ трудов договор. Мога ли да завещая изрично всички обещетения, които ми се полагат? Например неизползван отпуск.


:) Това с отпуска ме накара да се усмихна. На практика неползван отпуск не се "дава", а се заплаща от работодателя - в този смисъл възниква парична престация (вземане) за този, който не е успял да ползва отпуска или за наследниците му. (Не съм попадала на такава завещателна разпоредба, честно казано!) Би било идентично на това да завещаете последното си неполучено трудово възнаграждение да бъде получено от....

Имайте предвид, че при наличието на наследници по закон, същите могат да претендират за нарушаване на запазената им част от наследството при едно ваше универсално завещание.
Консултирайте се подробно с адвокат.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта