начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Погсяване на право на ползване- чл.59, ал.3

Казуси за недвижими имоти


Погсяване на право на ползване- чл.59, ал.3

Мнениеот albena111 » 28 Май 2018, 16:27

Здравейте, имам следния казус и ще се радвам да ми кажете мнение.
Собственик съм на имот (апартамент) ,в който пребивавам от 7 години.
Апартамента е с право на позлване от моите родители и е придобит от мен чрез даренеие през 2005. Родителите се развеждат през 2011 година. От тогава аз живея сама в този апартамент.
Нито баща ми, нито майка ми не е упражнявал правото си на позлване от повече от 5 години. Въпросът ми е може ли баща ми да реши да ме изгони от този апартамент при полжение, че не живее тук от повече от 5 години, няма негови вещи, сметките съм ги плащала аз, застрховката за апартамента също, неговите данаци както и на майка ми за ползването на апартамента са заплащани от мен. На апаратмента е правен малък ремонт от мен самата, но има все още мебели останали от родителите ми.
Нека се има предвид, че скандали е нямало, нито желани някой да се връща в този апаратмент. И двамата родители живетя в други къщи с нови семейства. Питам чисто инфромативно дали има възможност правото му на позлване да се е погасило по чл. 59 от ЗС? Отделно, какво ще стане ако не плащам техните данаци за позлване на апартамента?
Благодаря.
albena111
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Май 2018, 16:02

Re: Погсяване на право на ползване- чл.59, ал.3

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2018, 00:00

Правото на ползване се погасява, ако не се упражнява в продължение на пет години. А иначе баща Ви не може да Ви изгони от апартамента при никакви обстоятелства. По отношение на техните данъци, хубаво е да ги подсетите да си ги плащат.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Погсяване на право на ползване- чл.59, ал.3

Мнениеот albena111 » 29 Май 2018, 14:33

katerinakuch написа:Правото на ползване се погасява, ако не се упражнява в продължение на пет години. А иначе баща Ви не може да Ви изгони от апартамента при никакви обстоятелства. По отношение на техните данъци, хубаво е да ги подсетите да си ги плащат.


Значи, даже по НА, ако правото на ползване е "безвъзмезно и пожизнено", то се погасява, ако не е упражнявано от 5 години?
albena111
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Май 2018, 16:02

Re: Погсяване на право на ползване- чл.59, ал.3

Мнениеот karanedeff » 29 Май 2018, 14:53

albena111 написа:Значи, даже по НА, ако правото на ползване е "безвъзмезно и пожизнено", то се погасява, ако не е упражнявано от 5 години?

Да :!:
води се дело - съда да се произнесе че е погасено, решението се вписва и готово чист имот :arrow:
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron