начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Имот даден за вечно ползване

Казуси за недвижими имоти


Имот даден за вечно ползване

Мнениеот mementomor1 » 23 Апр 2018, 17:25

Здравейте!
Имам нужда от съвет относно имот, който е бил даден на дядо ми преди близо 40 години за цитирам: "безплатно за вечно ползване". Имотът е непокрит като в последствие дядо ми е построил малка къща там.
Още от много години дядо ми ме убеждаваше, че този имот си е наш и дори мога да го продам ако желая, но аз лично се усъмних в това нещо и отидох до Общината да разпитам за статута на имота. Казаха ми, че той не е наш и ако искам да го придобия единствения начин е да си го купя от Общината на цена, която те определят.
В същото време едно лице ми даде съвет да потърся начин за придобиване на имота по давност. Разрових се малко по темата и разбрах, че "Това, което е публична държавна собственост, не може да се придобива по давност и в никакъв случай не може да променя собственика си", а това, което е "частна държавна собственост" подлежи на придобиване по давност.
Въпросът ми е, дали действително единствения начин да узаконя този имот и да го придобия е да си го купя от Общината?
Благодаря предварително!
mementomor1
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Мар 2018, 19:23

Re: Имот даден за вечно ползване

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Апр 2018, 08:36

Значи сте по едни Преходни и заключителни разпоредби - така се казват - дали са Ви имота за обработване един вид. Това е вилен имот. Невъзможно е да узаконите имота като че ли. Но - има възможност чрез Областна управа да се провери същността на имота.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта