начало
Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му

Разминаване квадратура на имот

Казуси за недвижими имоти


Разминаване квадратура на имот

Мнениеот benkovr » 12 Мар 2018, 13:27

Здравейте, поземлен имот, който по документи да собственост е 396кв, по скица е 415кв, а по ПУП-ПРЗ е 426. Може ли да ми обясните от къде идват тези разлики? Имаше една стара ограда, която беше съборена и сега не знам къде трябва да вдигна новата ограда. Казаха ми да извикам геодезична фирма да направи замервания. Но не ми е ясно фирмата според коя квадратура ще направи тези замервания.
benkovr
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Фев 2017, 17:13

Re: Разминаване квадратура на имот

Мнениеот mery21 » 18 Мар 2018, 03:20

Причините за различната квадратура може да са няколко, като трябва да се проучи от къде е разминаването.При всички случай трябва за квадратурата, която владеете и нямате документи за нея да се установи, т.к. ограда законно може да изградите в имот, за който по безспорен начин може са докажете собственост.
mery21
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Яну 2004, 19:47

Re: Разминаване квадратура на имот

Мнениеот ivnikolov » 11 Апр 2018, 11:47

Разминаването в квадратурата е често срещано и изобщо не е необичайно. Обикновено се дължи на неточно измерване по предишни планове, но можа да има и много други причини. Ако разминаването не е съществено не би следвало да се притеснявате, но ако премине определена граница, то ще се представлява проблем в бъдеще. Съвета ми е да се обърнете към опитен юрист в тази област. Аз имам отлични впечатления от адвокат в Пловдив, казва се Константин Димитров - много добър юрист в имотните сделки, може да го потърсите на 0883379601 и http://advokatplovdiv.com/
ivnikolov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2018, 10:52


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron