начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Разминаване квадратура на имот

Казуси за недвижими имоти


Разминаване квадратура на имот

Мнениеот benkovr » 12 Мар 2018, 13:27

Здравейте, поземлен имот, който по документи да собственост е 396кв, по скица е 415кв, а по ПУП-ПРЗ е 426. Може ли да ми обясните от къде идват тези разлики? Имаше една стара ограда, която беше съборена и сега не знам къде трябва да вдигна новата ограда. Казаха ми да извикам геодезична фирма да направи замервания. Но не ми е ясно фирмата според коя квадратура ще направи тези замервания.
benkovr
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Фев 2017, 17:13

Re: Разминаване квадратура на имот

Мнениеот mery21 » 18 Мар 2018, 03:20

Причините за различната квадратура може да са няколко, като трябва да се проучи от къде е разминаването.При всички случай трябва за квадратурата, която владеете и нямате документи за нея да се установи, т.к. ограда законно може да изградите в имот, за който по безспорен начин може са докажете собственост.
mery21
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Яну 2004, 19:47

Re: Разминаване квадратура на имот

Мнениеот ivnikolov » 11 Апр 2018, 11:47

Разминаването в квадратурата е често срещано и изобщо не е необичайно. Обикновено се дължи на неточно измерване по предишни планове, но можа да има и много други причини. Ако разминаването не е съществено не би следвало да се притеснявате, но ако премине определена граница, то ще се представлява проблем в бъдеще. Съвета ми е да се обърнете към опитен юрист в тази област. Аз имам отлични впечатления от адвокат в Пловдив, казва се Константин Димитров - много добър юрист в имотните сделки, може да го потърсите на 0883379601 и http://advokatplovdiv.com/
ivnikolov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Апр 2018, 10:52


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron