начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Издирване на единствен наследник

Казуси за недвижими имоти


Издирване на единствен наследник

Мнениеот faanny » 08 Ное 2016, 01:15

Бившият ми съпруг остави наследство на единствената си дъщеря. Наследничката е с неактуална адресна регистрация от 10 год - всички съобщения за нея идват при мен. От 9 месеца не знам дали е жива, а от години се укрива от кредитори и няма постоянен номер за връзка. От детективска агенция ми казаха, че услугата се заплаща предварително около 1200лв. и още 30% след изпълнението на задачата :mrgreen:
Моля, посъветвайте ме. Първа братовчедка (с мъжа си) на бившия вече е прибрала колата и влезла в апартамента.
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Ное 2016, 02:33

Вие нямате отношение, доколкото разбирам. Имали сте брак със съпруга си, който сте прекратили. Имал е дъщеря от предишна жена. По отношение на наследяването - дъщерята е в правата си да вземе наследството.

Явно другите се възползват по някакъв начин.

Сега - съвсем да няма следи от тази жена - не вярвам - може да има някакви данни за нея все пак.
Трябва да се търси по всички начини - някакви мобилни сметки, все нещо трябва да излезе.

Апартамента - можете някак да оспорите и да искате и Вие достъп - под някаква форма.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот faanny » 08 Ное 2016, 23:10

faanny написа:Бившият ми съпруг остави наследство на единствената ни дъщеря. Наследничката е с неактуална адресна регистрация от 10 год - всички съобщения за нея идват при мен. От 9 месеца не знам дали е жива, а от години се укрива от кредитори и няма постоянен номер за връзка. Използва моб. номера за 2-3 дни и нова карта, с адресната регистрация при мен. От детективска агенция ми казаха, че услугата се заплаща предварително около 1200лв. и още 30% след изпълнението на задачата :mrgreen:
Моля, посъветвайте ме. Първа братовчедка (с мъжа си) на бившия вече е прибрала колата - такси и влезла в апартамента, където има наематели.
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот faanny » 08 Ное 2016, 23:26

ivan_lawyer написа:Вие нямате отношение, доколкото разбирам. Имали сте брак със съпруга си, който сте прекратили. Имал е дъщеря от предишна жена. По отношение на наследяването - дъщерята е в правата си да вземе наследството.

Явно другите се възползват по някакъв начин.

Сега - съвсем да няма следи от тази жена - не вярвам - може да има някакви данни за нея все пак.
Трябва да се търси по всички начини - някакви мобилни сметки, все нещо трябва да излезе.

Апартамента - можете някак да оспорите и да искате и Вие достъп - под някаква форма.

:roll: Напротив, аз съм майка на нелегалната наследничка и бившия няма и не е имал друг брак. :roll:
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот doc03 » 09 Ное 2016, 19:46

faanny написа:....От 9 месеца не знам дали е жива

Отидете в полицията, и, като майка, колкото и да не е редно, с горния довод, поискайте да я обявят за издирване.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот faanny » 16 Ное 2016, 19:36

Благодаря за съвета, така и направих. В РУ приеха молбата ми за издирване. По документи наследодателят е погасил дългове към 2-ма ЧСИ. Как да проверя дали има други задължения и кредити ? Не се знае къде е банковата му карта, към коя банка. Има 240лв. инвалидна пенсия и това предполага, че няма сметки в банка и НОИ знае към коя банка превежда пенсията. Брат му намекна, че може да е наел сейф в банка - как се проверява ? Инцидентът е настъпил при леко ПТП, има дело и се направи аутопсия. Още не знам епикризата. Работил е към фирма с франчайс за таксита и има застраховка. Изобщо не знам как стои въпросът със застрахователните дела. :idea:
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот faanny » 16 Ное 2016, 19:39

[quote="faanny"]Благодаря за съвета, така и направих. В РУ приеха молбата ми за издирване. По документи наследодателят е погасил дългове към 2-ма ЧСИ. Как да проверя дали има други задължения и кредити ? Не се знае къде е банковата му карта, към коя банка. Има 240лв. инвалидна пенсия и това предполага, че няма сметки в банка и НОИ знае към коя банка превежда пенсията. Брат му намекна, че може да е наел сейф в банка - как се проверява ? Инцидентът е настъпил при леко ПТП, има дело и се направи аутопсия. Още не знам епикризата. Работил е към фирма с франчайс за таксита и има застраховка. Изобщо не знам как стои въпросът със застрахователните дела. :roll:
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот doc03 » 16 Ное 2016, 19:40

Адвокат.
Едно по едно нещата тук няма да станат. Дъщерята ще си упълномощи адвокат, Вие ще общувате с него и така ...
Тук и времето е фактор.

П.П. ... нещо се дублира по-горе ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот faanny » 16 Ное 2016, 19:50

Как да си наема адвокат ? Вие наемате ли се? Ако не, дайте препоръки за адвокат в София.
Чакам от РУ да се обадят, но знам, че приемане на наследство е лесно и автоматично и ако има тежки дългове, не трябва.
В този сайт указанията за писане във форума са са на английски и затова трудно се справям с изтриването, дори да не са минали 15 мин. :roll: .
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Издирване на единствен наследник

Мнениеот doc03 » 16 Ное 2016, 20:49

Като се появи наследника, ще й обясните, тя когато разбере как стоят нещата, ще реши.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron