начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Казус относно закупуване на имот

Казуси за недвижими имоти


Казус относно закупуване на имот

Мнениеот radexrj » 11 Окт 2016, 20:28

Здравейте,
предстои ми закупуване на апартамент 64 кв в гр.София .. Избрал съм апартамента ,харесва ми и мисля това да е .. Сега първо да поясня ситуацията .. Апартамента е бил собственост на жена (която е починала ) и съответно има двама наследника (син и дъщеря).. Продавачът на имота е синът .. Той от своя страна има двама сина (пълнолетни,семейни) Сестрата и тя има двама сина (пълнолетни,семейни) Нито един от изброените лица няма претенции относно продажбата на имота .. Сестрата на продавача е починала преди 3 месеца .. Така , това са фактите от страна на продавача ..
При мен нещата планирам да се случат като за част от апартамента имам самоучастие , а останалата част ще бъде изтеглена от банка като ипотечен кредит.. За да ми отпусне кредита банката изисква куп документи сред които и удостоверение за наследници ... Така сега казуса:
Преди да почине сестрата на продавача , т.е майката на лицето Х - самото лице Х (живеещо от 13 години в общинско жилище ) е подало иск за закупуване на имота отпуснат му от общината .. Когато обаче се вади удостоверение за наследници лицето Х се притеснява че по този начин то ще фигурира като наследник и съответно общината няма да му разреши да закупи общинския имот ... По този начин се спъва цялата сделка с имота , както и с тегленето на ипотечния кредит от мен ... Има ли някакъв начин лицето Х да бъде застрашено ако фигурира като наследник на буквално една малка част от имота , и има ли някакъв начин аз да сключа сделката предлагайки им нещо като отказване от наследство , дарение и т.н ...
Питам понеже искам всичко да приключи скоро а продавача ме попита дали мога да чакам финализиране на сделка на по късен етап ...
П.С -Преди предварителен договор сме..
Благодаря Ви!
radexrj
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2016, 20:01

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron