начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Нотариален акт

Казуси за недвижими имоти


Re: Нотариален акт

Мнениеот hasplu » 23 Окт 2016, 15:43

ivanov_p написа:
че нещо съм ръждясал май ?!???????


Не май, напълно!

Сега читателите да вземат да прочетат това, което би трябвало да знаят по теория или инстинкт:

(2) За вписване на нотариалните актове по чл. 4, буква "а" се представят два еднакви първообраза от тях.
Чатнахме ли сега кое е първообраз, кое преписи, заверени или не, кое извлечение?
След като чатнахме тези неща можем ли да си отговорим какъв ще е състава на престъплението по чл. 308 НК:


ivanov_p написа:
Нотариалният акт е официален свидетелстващ документ! Нотариален акт е екземплярът в регистъра, наречен от закона първообраз. Вторият първообраз е в книгата на нотариуса. Всичко друго са преписи и копия.


Де го чукаш, де се пука! Какво питах, какво ми се отговори... До вчера не чувал за правилник от 1951-ва година, след това смело се цитира, приравнено на закон, ама пак без мисъл - там бройки една, две, 5-6 - какво значение има...

и наказателното, ох, това наказателно, любима тема и златна опора под краката, нищо че нито темата, нито питащият, нито предметът на разговор има дори и допирателна линия с НК! Ма едно си Пена знае, едно си Пена бае!

Това ми напомня за една хубава книжка на Стъдс Търкъл "В разговор със себе си". Особено царственото множествено число, обърнато към себе си.

Kalahan е прав - няма смисъл, важното е да се изкаже мнение и да се почуства велик лузърът.

Бон шанс, инспекторе!
Аватар
hasplu
Потребител
 
Мнения: 486
Регистриран на: 06 Фев 2002, 12:42

Предишна

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron