начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Съдия изпълнител сам се изкарва некадърен, защо ли?

Казуси за недвижими имоти


Съдия изпълнител сам се изкарва некадърен, защо ли?

Мнениеот tiguan4eto » 13 Авг 2016, 09:03

Здравейте, искам да ви представя казус с който се сблъсках тази седмица изводите може да си направите сами. На 09.08.2016г. учасвах в публична продан при ЧСИ Даниела Петрова-Янкова бяхме двама кандидати аз като физическо лице и една фирма.След отварянето на пликоветве се оказа, че офертата на фирмата е невалидна, останах сам като наддавач и бях обявен за купувач. Съставен беше протокол всичко както трябва. След два дни тъкмо щях да плащам остатъка и получавам обаждане от ЧСИ, проданта е отменена. Отивам при ЧСИ Даниела Петрова-Янкова казват ми имаме пропуски при обявяването връчват ми съобщение/няма жалба от никой/,че има постановление за отмяна на публичната продан и ми обясняват : допусна ли сме грешка на място не сме залепили бележка, че имота се продава/той е земеделска земя/, май и на взискателя не сме обявили ще ви върнем депозита. Абсолютно омерзен и потресен, теглих кредит за проданта моля за съвети и ме интерсува някои сблъсквал ли се е с подобен казус.
Постановлението ще го обжалвам. Може ли според вас ЧСИ сам да отмени публична продан след провеждането и без жалба? Поздрави от Варна!
tiguan4eto
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Авг 2016, 07:55

Re: Съдия изпълнител сам се изкарва некадърен, защо ли?

Мнениеот teogeo » 13 Авг 2016, 16:41

tiguan4eto написа:Здравейте, искам да ви представя казус с който се сблъсках тази седмица изводите може да си направите сами. На 09.08.2016г. учасвах в публична продан при ЧСИ Даниела Петрова-Янкова бяхме двама кандидати аз като физическо лице и една фирма.След отварянето на пликоветве се оказа, че офертата на фирмата е невалидна, останах сам като наддавач и бях обявен за купувач. Съставен беше протокол всичко както трябва. След два дни тъкмо щях да плащам остатъка и получавам обаждане от ЧСИ, проданта е отменена. Отивам при ЧСИ Даниела Петрова-Янкова казват ми имаме пропуски при обявяването връчват ми съобщение/няма жалба от никой/,че има постановление за отмяна на публичната продан и ми обясняват : допусна ли сме грешка на място не сме залепили бележка, че имота се продава/той е земеделска земя/, май и на взискателя не сме обявили ще ви върнем депозита. Абсолютно омерзен и потресен, теглих кредит за проданта моля за съвети и ме интерсува някои сблъсквал ли се е с подобен казус.
Постановлението ще го обжалвам. Може ли според вас ЧСИ сам да отмени публична продан след провеждането и без жалба? Поздрави от Варна!


Ако е така, както казвате - чл. 74 от ЗЧСИ.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron