начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

семейни казуси

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


семейни казуси

Мнениеот gty197 » 12 Апр 2017, 16:31

здравейте на всички от форума.
моят казус е меко казано фрапиращо странен и ако позволите ще ви разкажа накратко за него.
разведох се отдавна по взаимно съгласие.след толкова години вече бившата ми жена заведе дело за издръжка и което спечели.та издръжката ми от 60лева стана 115лева но това е най малкият проблем.
аз съм с телк и вземам 137лева като държа да поясня че съм с рядка болест която наскоро ми откриха и директно ми казаха че не ми остава много и че няма лечение и чрез която не мога да работя защото съм меко казано на ръбът между живота и смъртта.
имам собствено жилище и един автомобил и нямам други доходи освен парите от телка който получавам и от който си плащах издръжката до сега но вече не зная не как да я изплащам, а как да живея с 22лева на месец като само едното ми лекарство на месец е 38лева.
посъветвах се и ми казаха че ще ми наложат запор на движимото и недвижимото имущество и телка, защото така било нормално.
та въпросът ми към вас е дали мога да се откажа от детето си и дали с това мое действие ще прекъсна издръжката която трябва да изплащам всеки месец.или няма значение дали ще се откажа или не то издръжката си я дължа по закон.
и не ми ли се нарушава правото на живот с това действие на съдът като ме обричат с тези оставащи 22лева като доход на явна мизерия.
запор какво означава?
че ще дойде ЧСИ и ще обяви движимото и недвижимото имущество на търг ли?
и има ли по висша инстанция където да оспоря решението на съдът.
gty197
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2012, 05:00

Re: семейни казуси

Мнениеот law_master » 13 Апр 2017, 21:01

Здравейте,

В чл. 444 до 446 ГПК са уредени хипотези (несеквестируемост), в които имуществото на длъжника не може да се продава, и неогвите доходи не могат да се запорират, за да се погасяват негови задължения. Тази несеквестируемост обаче, не важи по отношение на длъжниците за издръжка. Това е така, защото интересните на детето са поставени над интересите на родителя-длъжник за издръжка. Поради това ЧСИ има право да възбрани единственото Ви жилище и да запорира доходите Ви от ТЕЛК.

Съглласно СК, Размерът на издръжката се определя според нуждите на лицето, което има право на издръжка, и възможностите на лицето, което я дължи. Минималната издръжка на едно дете е равна на една четвърт от размера на минималната работна заплата.

В случая вашата издръжка е минималната и няма как да падне по надолу.

Вариантите Ви случая, за да осуетите продажба на апартамента и автомобила, ако все още не са наложени запор и възбрана - да прехвърлите апартамента на някой друг - майка, баща, или да им учредите право на ползване - на всеки поотделно. Също така да прехвърлите и автмобила или ако не го използвате - самият вие да го продадете. Това са само идеи - за конкретни действия ще Ви е необходима консултация с адвокат. Може да получите безплатна правна помощ от Националното бюро за правна помощ -> http://www.nbpp.government.bg/
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: семейни казуси

Мнениеот gty197 » 14 Апр 2017, 18:34

благодаря ви за точният отговор. направил съм консултация вече с адвокат но исках и вашето мнение.
весели празници ви желая.
gty197
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2012, 05:00

Re: семейни казуси

Мнениеот rosi1976 » 11 Юли 2017, 17:59

Здравеите след дълги години психически тормоз лъжи изневери та дори и шамари през 2015 се разведах.Съда осъди бащата на 200 лв издръжка да заплати от момента на напускане на дома до 18 г.т.е около 3 г.аз не съм получила 1 лв.издръжка за детето си.Моля кажете посъветвайте ме какво да правя .Препоръчайте ми добър адвокат занимаващ се с такъв вид дела.Препоръчаха ми адв.Даниела Боргунова тя е бракоразводен аз вече съм разведена незнам дали би поела дело за издръжка .Благодаря предварително
rosi1976
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Апр 2010, 14:20

Re: семейни казуси

Мнениеот bludniq_sin » 11 Юли 2017, 18:06

На първо време можете да пишете сигнал до прокуратурата - неплащането на издръжка е престъпление. Може да има мотивиращ ефект.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron