начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Родителски права на бащата

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Родителски права на бащата

Мнениеот izagorski » 06 Яну 2017, 00:14

Здравейте. Не съм предполагал, че и аз ше стигна до тук, но ето че се случи.
Казусът ми е следният.

Със съпругата ми сме в процес на развод. Уж всичко беше изяснено, заради децата реших да не правя патърдии и се съгласих да е по взаимно съгласие, като единственото ми условие беше за по либерален режим на виждане на децата. Тя обаче отказва тотално и едва ли не се опитва да ограничи вижданията ни до минимум, което автоматично довежда до развод по исков ред.

Историята е следната. Тя (майката) я прибрах буквално от възпитателно училище в което беше, за постоянни бягства, забъркала се с разни сутеньори роми и т.н (не питайте и аз още се чудя как се излъгах да я взема)
В последствие през брака ни я хванах в изневяра (доказуемо), но заради детето (тогава само 1) я прибрах обратно. Морални устои "никакви", манипулативна, мързелива, никаква домакинска работа, конфликтна личност, постоянно е в някакви кризи, депресии, последните 2 години само четеше някакви еротични и любовни романи, аз по цял ден на работа децата ги гледаше майка ми реално. От дъжд на вятър работи, ако не се изпокара с останалите хора на местоработата си. Постоянно крещи по децата. Онзи ден даже ми споменаха, че са я виждали (могат да свидетелстват) първо докато съм на работа да се разхожда с някакъв тип който цитирам: Енергично я е пляскал по задника (кой е гледал децата през това време е загадка) второ същата жена я е засичала да малтретира дъщеря ни и дори и направила забележка за това. Та жена ми няма жилище (уж ще живее при някаква баба не знайно каква, ама като нищо може и да м изакара децата при някой ром) помощ при отглеждането няма никаква, заплатата и е малка. Реално децата живеят при мен, а тя се изнесе има си ново гадже някакво (нищо че не сме разведени и де го намери за няколко дена това е друг въпрос). Децата не питат за нея изобщо. За последния един месец ги е виждала 3 пъти, като за коледа ги взе колкото да преспят някъде и на следващият ден ми ги върна. Още преди да се изнесе се беше регистрирала по разни сайтове за запознанства и си уговаряше срещи, в 3 посред нощ я хванах да праща снимки на баджаците си на някъв си... Дъщеря ни която е на 4 дори онзи ден ми обяснява как мама като ги взела те играели на площадката, а мама се била целувала с някакъв чичко дето после ги прибрал с колата. Нейните доводи за развод (тя го иска) е че съм бил ревнив, но с държание като нейното няма как човек да не е ревнив. Та да минем на въпроса. Какви са ми шансовете да взема попечителство върху децата си. Фактически ги гледам аз, дори в повечето време майка ми докато съм на работа. Имам снимков материал, на всичко което е правила и говорила извадени от профилите и в елмаз, фейсбук скайп и т.н

Малко дълго стана, но въпросът ми е наистина сериозен, понеже не искам тя, на която и липсват каквито и да било морални качества да възпитава децата ни. Утре в други ден както казах, може да реши да заживее с някой циганин отново и аз трябва да се примиря. Та какви са ми шансовете да взема попечителството аз. Не пия, не играя хазарт, не се занимавам с наркотици, не ходя по ........., не съм изневерявал, гледал съм си децата винаги макар и да сме имали трудни времена, работя, собствената и майка даже (със сигурност ще отрче) е казвала, че по-добър баща от мен няма.
Последна промяна izagorski на 06 Яну 2017, 00:57, променена общо 1 път
izagorski
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Яну 2017, 23:48

Re: Родителски права на бащата

Мнениеот izagorski » 06 Яну 2017, 00:46

Допълнение от Автора.

Според адвоката ми може да взема правата. Но въпреки това искам и второ, трето и т.н мнение. Особено от някой който е успял да го направи
izagorski
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Яну 2017, 23:48

Re: Родителски права на бащата

Мнениеот atanasn » 06 Яну 2017, 21:26

Авторе, усеща се някакъв идеализъм в описаното... а идеализмът до нищо хубаво не е довел, и няма да те доведе до родителски права. Шансовете на бащата са близки до 0%. Веднага си намери свидетели! Не вярвай на жена- адвокат! Децата, ако имат навършени 10 години - ще ги изслушват в съда. Децата са жестоки и нямат скрупули... още по-малко към бабите по б.л. Представа си нямаш, на какво са способни, дори 10-годишните деца. Този, при когото се намират - ще ги манипулира, срещу другият родител. Не оставяй, в никакъв случай децата при нея! Подготви се за войната на живота си, авторе!
Последна промяна atanasn на 06 Яну 2017, 22:08, променена общо 3 пъти
atanasn
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Авг 2016, 15:46

Re: Родителски права на бащата

Мнениеот atanasn » 06 Яну 2017, 21:42

Това, че тя няма жилище, означава, че семейното ви жилище ще бъде присъдено на нея, ако вземе родителските права...и любовникът и ром ще се нанесе.. без значение, че жилището е придобито преди брака, или е собственост на 3-то лице. Ромът, едва ли ще остане безпристрастен и към издръжката, която ще имаш привилегията да плащаш "за децата си"...
Ако т.нар. "семейно жилище" е придобито по време на брака, можеш да и поискаш наем. Но за децата наем не се дължи. И тя ще плаща (при 2 деца) 1/6 от определен от вещо лице наем... Ако жилището е само твое - 1/3...
При 3 деца - 1/8 от дължимия наем...
atanasn
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Авг 2016, 15:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron