начало
Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата

Въпрос от тотален лаик

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос от тотален лаик

Мнениеот webadmin » 02 Фев 2017, 20:37

Здравейте, получавал съм помощ от вас и това буди в мен надеждата, че ще ме осветлите простичко и достъпно и по следния казус, стоварил се на главите на мои близки. Стегнато и сбито:
1. "Той" е 43 годишен, с някаква лека форма на умствена изостаналост. До момента не е диагностициран. Никога през живота си не е работил. Родителите му са починали. Обгрижва го сестра му, която си има собствено семейство.
2. Примамват го, дават му да пуши нещо си и започват проблемите. Водят го в офис на Виваком. Там той подписва двугодишни договори за мобилни услуги и таблет на изплащане.
3. Следва посещение на "Хенди". Там той подписва 4 листа /Хенди категоричко отказват до днес, месец по късно, да дадат копие на договорите/. Но вероятно отново двугодишни договори, таблети и телефони на изплащане/.
4. Близките ми са подали жалба до РП и РПУ.

Следва важното питане. Очевидно шансовете на близките ми в съдебно дело не са особено високи. Той /кукуто/ живее в наследствен апартамент, който обаче не е на негово име. На имената на починалите му родители е. Има ли вероятност да се наложи възбрана над имота, въпреки че той не е реално собственик?

Предварително благодаря за отговорите ви!
webadmin
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юли 2011, 21:54

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот ch3oh » 02 Фев 2017, 22:02

Напълно реален собственик си е. Ако и да има наложена възбрана, си е абсолютно законосъобразна.
Ако е само това, макар и да трябват здрави нерви, - дишай.
Ако аз бях на мястото на сестра му, щях всеки месец да ходя до имотния регистър, за да проверявам имота.
И...полицията не е органа, който ще помогне.
Мисли ли сте за ограничено запрещение?
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот ivanov_p » 02 Фев 2017, 23:16

Ако няма други наследствени имоти неговата част от жилището е несеквистируема. Помислете дали не е добре да се направи ипотека върху имота, като ще се прежали таксата но ще има спирачка. Има варианти, но не се знае какво точно ще реши и на какво ще се съгласи умствено изостаналият. При всички случаи обаче трябва да се започне с освидетелствани и последствие запрещение.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот svettoslav » 03 Фев 2017, 00:19

Според мен не е лошо, че са подали сигнали до РПУ.
Секвестируема или не, въпроса е принципен.

За "възбрана " вероятно питащия има предвид създаването на пречка да продава (прехвърля ).
Измамниците ще го надушат рано или късно.
Хубаво когато има близки. Респ. имотите са съсобствени.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот pitasht » 03 Фев 2017, 10:46

Жалбата до полицията може и да има резултат а и хенди ще дадат на полицията договора повярвайте ми.
Може да се води дело за поставяне под запрещение на лицето, което ви препоръчвам горещо.
после може да се заведе дело за атакуване на договорите като подписани от недееспособен.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот webadmin » 03 Фев 2017, 14:29

Сърдечно ви благодаря за отговорите. Да не ви Господ такова чудо на главата. Близките ми имат среща в понеделник с адвокат за да обсъдят какво изобщо следва от тази "каша" и евентуално да обсъдят минимализиране на щетите при най-лошия развой на събитията.
Вече е в ход процедурата по освидетелстване на "куку-то". Май изобщо не е бърза. Доколкото разбрах ще отнеме приблизително два месеца.
Това, което разбрах от мненията ви:
1. Кукуто все пак се води собственик на 1/2-ра част от апартамент, въпреки че не е извършена процедурата по онаследяване.
2. При крайно лошо развитие на ситуацията няма как да му я отнемат /евентуално изкарат за продан от ЧСИ/ , а могат да отсъдят запор върху неговата 1/2-ра.

Поправете ме моля ако греша. И още един въпрос - какво следва след евентуален запор на 1/2 част? Има ли давностен срок на този запор?

п.п. Умолявам Ви, предупредете близките си, които имат подобен близък. Не всички имат физическата и умствена сила да се защитят, но все пак става дума за човешки същества.
webadmin
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юли 2011, 21:54

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот ilian_todorov » 03 Фев 2017, 16:20

webadmin написа:Сърдечно ви благодаря за отговорите. Да не ви Господ такова чудо на главата. Близките ми имат среща в понеделник с адвокат за да обсъдят какво изобщо следва от тази "каша" и евентуално да обсъдят минимализиране на щетите при най-лошия развой на събитията.
Вече е в ход процедурата по освидетелстване на "куку-то". Май изобщо не е бърза. Доколкото разбрах ще отнеме приблизително два месеца.
Това, което разбрах от мненията ви:
1. Кукуто все пак се води собственик на 1/2-ра част от апартамент, въпреки че не е извършена процедурата по онаследяване.
2. При крайно лошо развитие на ситуацията няма как да му я отнемат /евентуално изкарат за продан от ЧСИ/ , а могат да отсъдят запор върху неговата 1/2-ра.

Поправете ме моля ако греша. И още един въпрос - какво следва след евентуален запор на 1/2 част? Има ли давностен срок на този запор?

п.п. Умолявам Ви, предупредете близките си, които имат подобен близък. Не всички имат физическата и умствена сила да се защитят, но все пак става дума за човешки същества.

Ако му е единствено жилище няма как да го изкарат за продан, но могат да наложат възбрана, а не запор на неговата част. Все пак има ЧСИта, които се опитват да продават единствени жилища, така че трябва да пусне жалба в окр. съд, ако се наложи.
Няма давност за възбраната.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот FlaSk4o » 03 Фев 2017, 17:03

Да прехвърля неговата ид.ч. на сестрата, като си запази правото на ползване и готово. Вълкът сит и агнето цяло ;)
FlaSk4o
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 12:12

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот svettoslav » 03 Фев 2017, 21:28

FlaSk4o написа:Да прехвърля неговата ид.ч. на сестрата, като си запази правото на ползване и готово. Вълкът сит и агнето цяло ;)


Тук почвате да навлизате вече в личните отношения.
Той пък ще иска и издръжка и гледане вероятно, срещу неговия дял.
Пък и уж се жалват срещу злоупотреби с неговото умствено недоразвитие, пък същия този недоразвития съвсем съобразително и дваж по - умно от " средно статистически" хитроумник, си прехвърлил дела.

Има доста начини. Пък и вече имат среща с юрист.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот webadmin » 03 Фев 2017, 22:31

Не, не , не за Бога! Не е "хитроумник". Проблемът за близката ми е, че е отказвала до този момент, че брат и е куку. Приемала е, че е "странен". Споменах, че тя е убедена и вече е извършват тестове, експертизи ... тягостно е.
webadmin
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юли 2011, 21:54

Re: Въпрос от тотален лаик

Мнениеот pitasht » 18 Фев 2017, 16:22

Щом има дело за запрещение това е ок. Полицията какво прави?
Но е хубаво ако близките са навити да се води и дело за атакуване на договора, за да отпаднат задълженията по същия и отмяна на същия все пак да го обсъдят и с адвоката си. Успех.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron