начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Тъжна равносметка... по нашенски

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот Гост... » 04 Сеп 2011, 16:20

или:
- " Коя е тази ужасна епоха, в която идиоти водят слепците"?
Гост...
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Юли 2009, 03:00

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот justmy » 23 Сеп 2011, 16:09

имали са впредвид болшинството-пълнежа :idea: а не важи за `важните` :!: :wink:
Принцип от римското право е по-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора. У нас нагласите са обратни. Съдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
Аватар
justmy
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 16 Окт 2009, 16:03
Местоположение: пред Съдебната палат(к)а

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот apfel » 23 Сеп 2011, 18:42

Медиите в България са много лицемерни :?
apfel
Активен потребител
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 16 Ное 2009, 19:44

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот nk7702n » 23 Сеп 2011, 21:17

Тъжен репортаж, вярно е, че положението не е розово, ама пък е вярно и че медиите не са абсолютно обективни в оценките и коментарите.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот hidden » 23 Сеп 2011, 21:31

Аз не виждам нищо тъжно в този клип...такива неща се повтарят стотици пъти по ТВ вече 20 години, би трябвало да сме свикнали и да не им обръщаме внимание. Статистиката, с която ни заливат, не само че не ни казва нищо ново, но напротив, в повечето случаи изкривява нашите възприятия за истината.
На мен лично ми омръзна да се говори за това колко зле сме икономически. Вместо да се говори за духовното обезличаване на хората, което е много по-тъжен факт от увеличаването на цените на горивата или на тока.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот Гост. » 23 Сеп 2011, 22:08

Темата е моя( поднасям извинения, че е станало от алтернативният ми ник, самото съществуване на който е дълга история с един бан)- не търсех дискусия, просто ме впечатлиха фактите, събрани на едно място, но ви благодаря, че заявихте, реанимирайки я, позиция.

би трябвало да сме свикнали и да не им обръщаме внимание

Може и да продължава последните 20г., ама аз нито искам да свикна, а категорично няма да спра да обръщам внимание на фактите.
8) Остарях, докато някой си прави упражненията по управление. И имам право да негодувам, да пускам теми, да напомням за тези факти. Някой да ми оспорва това право?

Колега, няма как ( поне никой не е дал отговор до сега) човек да надскочи първите четири нива, а гладен и бос да се настани уютно в пето, където на воля да разсъждава по въпроса с "духовността".
Изображение
Последна промяна poli_g на 23 Сеп 2011, 22:12, променена общо 1 път
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот nk7702n » 23 Сеп 2011, 22:11

Да, наистина духовното обезличаване е най - сериозният проблем, съвременното поколение е толкова прагматично, не се интересува от поезия и от художествена литература, не се четат книги.. Независимо от инициативи като " Голямото четене" и др. съществена промяна в тази насока май няма да има скоро.
Така е, Поли, първо трябва да се задоволят физиологичните потребности на хората, ама липсва и интерес към духовното, хората да искат да посещават масово културни мероприятия, Интернет просто завладя изцяло съзнанието и битието на хората.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот Гост. » 23 Сеп 2011, 22:19

Е, Наде, то за човешката мотивация именно говори Маслоу...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0% ... 0%BE%D1%83
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот nk7702n » 23 Сеп 2011, 22:28

poli_g написа:Е, Наде, то за човешката мотивация именно говори Маслоу...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0% ... 0%BE%D1%83

Учили сме за тоя Маслоу и пирамидката на потребностите, Поли. Аз щях да постна малко по - различна от твоята пирамидка, а именно :
Изображение
Та, мисълта ми беше, че дори да са задоволени потребностите от по - долните стъпала на пирамидата, липсва въпреки това стремежът към духовните неща, за съжаление. :P
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот hidden » 23 Сеп 2011, 23:06

Теорията на Маслоу е доста овехтяла и оспорвана, а до голяма степен и отречена, тъй като не отчита културния контекст. Като изключим нуждата от вода (човек може да издържи до 3-4 дена без вода), от въздух (3 до 5 минути) и храна (до 40 дена), подредбата на всички останали потребности е малко произволна и не е подкрепена с убедителни доказателства. Но това е много дълга тема, просто исках да кажа, че тази теория не е достатъчно добра почва за аргументация.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот nk7702n » 23 Сеп 2011, 23:15

Защо да е дълга тема, изкажи си спокойно твоята аргументация, на мен лично ми е интересно какво разбираш под " културен контекст " ?
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот Гост. » 23 Сеп 2011, 23:20

Навярно сте прав, hidden, не съм следила оспорването и, но все пак отчитам възрастта на теорията и динамиката на днешното време. Разликата от 50г. няма как да не отчета, но когато си притиснат до стената за да подсигуриш насъщния, не ти е до книги и балет.

Нямаше да пиша, както вече споменах- не съм искала дискусия, но думите ви ме провокираха.
Изгледах отново клипа- аз нито една лъжа не видях в него.

Не съм съгласна и с тези масовки, а словосъчетанието "културно-масово" ме потриса.

Не ми се спори! Приятна вечер на всички, писали в темата.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот hidden » 24 Сеп 2011, 07:58

За теорията на Маслоу:
http://findarticles.com/p/articles/mi_q ... in;content
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот bebitor » 24 Сеп 2011, 11:35

poli_g написа:
би трябвало да сме свикнали и да не им обръщаме внимание

Може и да продължава последните 20г., ама аз нито искам да свикна, а категорично няма да спра да обръщам внимание на фактите.
8) Остарях, докато някой си прави упражненията по управление. И имам право да негодувам, да пускам теми, да напомням за тези факти. Някой да ми оспорва това право?

1+

Аз много благодаря за темата.
Лично на мене ми омръзна да гледам проблемите отстрани и да се вайкам, че такова е положението, че това постоянно се повтаря от 20 г. насам, че нищо не мога да направя и че нищо не зависи от мен.
А може много да зависи от нас, колеги!
"Най-умните хора, които не желаят да се занимават с политика, са наказани с това да ги управляват глупаци..."
Платон
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот nk7702n » 24 Сеп 2011, 16:20

+1 Радвам се, че има все още млади хора, юристи, които не са се дистанцирали от политиката и имат оптимизма и стремежа към промяна. Напоследък доста умни хора са аполитични, обхванало ги е примирение и не очакват нищо ново и положително в живота. Интересна дискусия би могла да се оформи около теорията за степенуване на потребностите, защото в недалечното минало, въпреки липсата на висок жизнен стандарт и ограничените ни финансови възможности, плановата икономика и потиснатост като цяло в социален аспект, все пак имаше повече духовност, чувство за национална принадлежност и родолюбие. Може би по - нататък ще бъде продължена тази дискусия особено около особеностите на индивидуализма и колективизма в различните култури и и държави...
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот apfel » 13 Окт 2011, 18:43



:roll:
apfel
Активен потребител
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 16 Ное 2009, 19:44

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот apfel » 22 Ное 2011, 21:05

apfel
Активен потребител
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 16 Ное 2009, 19:44

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот Гост. » 19 Яну 2012, 14:08

:lol: Има една песен, която наистина харесвам( игнорирам вулгаризмите)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот justmy » 20 Яну 2012, 13:41

Днес в интервю във в-к Труд гл.прокурор Велчев и гл. кадровик на българската Темида проф.Л.Груев заявиха, че топмагистратите се въртят в кръг поради това, че те смятат, че съдебната с-ма се е реформирала, а обществото счита, че това въобще не е така. Доколкото си спомням, въртенето в кръг при овцете е опасна болест. Казва се "метил" и е много трудно лечима. Като правило стопаните шкартират тази овца и на нейно място вземат друга. Докато намерят незаразена, пазят строга карантина, та болестта да не се пренесе на останалите овце. Дали не може такава или подобна мярка да се вземе и за съдебната власт ? И дали краят на мандатите тази година на Велчев, Груев, Мингова и шефа на КС Е.Танчев няма да се окажат разковничето за излизането от порочния кръг ?! Защото въртенето в кръг е много прилепчива болест: хване ли топмагистратите, редовите магистрати стават техни заложници...
Принцип от римското право е по-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора. У нас нагласите са обратни. Съдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
Аватар
justmy
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 16 Окт 2009, 16:03
Местоположение: пред Съдебната палат(к)а

Re: Тъжна равносметка... по нашенски

Мнениеот apfel » 30 Юни 2012, 17:51

След като обявиха ,новите по- високи цени на електроенергия,газ и вода... това, че на другия ден ще има Гей парад по улиците на София беше последното нещо за което бих се сетил ,че ще се случи !Явно не случайно държавата ни е" прекръстена" на Абсурдистан :(
apfel
Активен потребител
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 16 Ное 2009, 19:44

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron