начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заплахите на Глобул

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 11 Ное 2010, 14:46

до-nspectora Много правилен отговор, но помисли ,ако нямаше такива балъци ,нямаше да бъдеш това което си, :D и следва ,че живееш на гърба на другите.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 15:17

Хе, хе.... :D .Стига де. :D Дайте по същество. :D
Между другото, преди ден -два, от същата тази фирма СГ (или нещо подобно), връхлетяха върху друг съсед. Идвах си от магазина и забелязах на паркинга пред входа паркирана кола Фолтсваген голф (от старите с две врати) номер 3335 Варненска регистрация. Двете врати на колата бяха отворени и оставени така. На задната седалка имаше човек (в големи размери, покриваше почти задното стъкло). Качих се по стълбите във входа и зачаках асансьора, който слизаше в този момент на долу. От него излязаха две лица - високи около 180, единият малко по пълен, другият с атлетично тяло, мускулесто(но иначе беше симпатяга :lol: :lol: ). Та защото съм и домоуправител на входа се заинтересувах кого търсят.Ама се почнаха едни п.......и и обиди :roll: .
Привечер като слязах да кажа на съседа, че са го търсили, видях залепен стикер (червен) на вратата му на който пишеше: Вие бяхте посетени от СГ (нещо си), моля обадетете се на телефон (номера на мобилният).
Та моите предните в сравнение с тези, бяха нищо. Тези бая бабаити, напомнящи ми на "бившите мутри с бухалките".
Последна промяна sisi19 на 11 Ное 2010, 15:25, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 11 Ное 2010, 15:24

до-sisi19 Дотук това е добре, но аз искам да Ви попитам ,някой насила ли Ви накара или с бой си взехте мобилен номер. :wink: и защо търчите да си платите тока ,а не оставите да се стигне до съд.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 15:28

toni_sf написа:до-sisi19 Дотук това е добре, но аз искам да Ви попитам ,някой насила ли Ви накара или с бой си взехте мобилен номер. :wink: и защо търчите да си платите тока ,а не оставите да се стигне до съд.

Тук не става въпрос за това, а за начина по който се действа . Той е незаконен. Има норми, правила, срокове и прочее. Всеки е в правото си да дири правата си, но не така със заплахи и други, не и по този начин. :wink:
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 11 Ное 2010, 15:33

до-sisi19 Стигаме до извода,че всичко е въпрос на възпитание и манталитет на БГ гражданина.А не ,че еди кой си е подписал договор с фирма да събира задълженията нали. :D
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 11 Ное 2010, 15:34

sisi19 написа:Тук не става въпрос за това, а за начина по който се действа. Той е незаконен.

Сиси, незаконен е според теб мила ... не и според закона :lol: :lol:
Пак те питам кое е незаконното? Да си 100 кила, 190см висок, да си остриган /абе да приличаш на мутра с две думи/?
Тук когато някой твърди нещо си как е по закон, обикновено се цитират норми и се поства съдебна практика - не виждам да си подкрепила измишльотините си с нещо такова ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 15:39

inspectora написа:
sisi19 написа:Тук не става въпрос за това, а за начина по който се действа. Той е незаконен.

Сиси, незаконен е според теб мила ... не и според закона :lol: :lol:
Пак те питам кое е незаконното? Да си 100 кила, 190см висок, да си остриган /абе да приличаш на мутра с две думи/?
Тук когато някой твърди нещо си как е по закон, обикновено се цитират норми и се поства съдебна практика - не виждам да си подкрепила измишльотините си с нещо такова ...

Какви норми искаш да ти цитирам??? АКО си адвокат, би трябвало сам да се сетиш. АКО не си - прочети закона...... :D
А за твое сведение - незаконен е начинат и способа, чрез който действат.Не размера и на какво приличат. Това само за протокола :wink:
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 15:46

toni_sf написа:до-sisi19 Стигаме до извода,че всичко е въпрос на възпитание и манталитет на БГ гражданина.А не ,че еди кой си е подписал договор с фирма да събира задълженията нали. :D

Нееее, стигаме до извода, че се връща рекета от предходните години.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 11 Ное 2010, 16:00

до-sisi19 Е не ,тук вече прекалихте, преди ходеха с бухалки и чупеха капачки на колената, сега само се репчат :D . И София ги има такива бъдете спокойна, но тук са възпитани и вежливи. :D Веднага си дават визитка ако им поискаш даже може да поспориш с тях да им кажеш,че желаеш да си оспориш задължението чрез съда ,те са съгласни и не те притесняват повече.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 11 Ное 2010, 16:10

sisi19 написа:Какви норми искаш да ти цитирам??? АКО си адвокат, би трябвало сам да се сетиш.

Сиси, точно защото знам какво пише в закона, ти казвам, че всичко е законно!!! Ти ми твърдиш, че е нарушен законът - е кой закон е нарушен питам? Цитирай нормата!
sisi19 написа:А за твое сведение - незаконен е начинат и способа, чрез който действат.

Къде го пише това? В кой закон? Къде пише, че да използваш еди кой си начин и еди кой си способ, е забранено? Цитирай?

/Сега, за да не ми кажеш, че аз като твърдя, че е законно, та да цитирам аз къде пише, че е законно - някак си не върви да постна всичките закони и да напиша, че няма нарушена нито една норма от горните ;) Кажи конкретно кое е нарушено?/

И не ми обяснявай какво пише по законите, щото очевидно нямаш никаква идея, ами ми кажи член еди кой си от еди кой си закон е нарушен, същият забранява еди какво си и т.н.
Ти неможеш да ми казваш на мен да взема да си прочета закона, при положение, че изобщо не знаеш какво пише там!!!
Ето аз ти казах по-горе кои закони да видиш, за да се убедиш, че нещата, срещу които роптаеш са си съвсем нормални и законни - и цесията е уредена в ЗЗД и възлагателният договор ... от друга страна ти казах и къде пише, при какви условия могат да се предоставят личните ти данни на трети лица и т.н. ;)
Айде кажи ми сега ти в кой закон пише, че всичко това е незаконно!!!

П.П.: Нали знаеш, че което не е забранено от закона - значи е позволено! За това те карам да ми кажеш къде е написана забрана за всичко това?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот mipopov » 11 Ное 2010, 16:30

inspectora написа:
mipopov написа:Все пак не зависиш единствено от себе си...

:D
Толкова години вече завися единствено от себе си ... не мисля нещата да се променят ;)
А такива като теб, които смятат, че човек не зависи единствено от себе си /а се надяват все на някой да ги оправи - било държава, било някой друг/, такива които по един или друг начин си мислите или се поставяте в зависимост от някой или от нещо, за това са/сте на тоя хал ... за това постоянно плачете за нещо и все нещо или някой ви е виновен ... Тъй че не ми обяснявай, че не завися единствено и само от мен си - точно единствено от мен си си завися и от никой друг ;) - така съм живял до сега, така мисля да живея и за напред ...
Мога да се изсмея на всеки, който твърди, че животът му не зависел единствено и само от него, от неговите постъпки, начин на мислене и т.н., а имало и други фактори ... всъщност съжалявам такива хора ...


Еееееех... И аз до преди 5 години разсъждавах като теб... И аз се пъчех и си вирех носа, докато не се случи нещо(няма да обяснявам какво) на дъщеря ми. И тогава ми дойде акъла изведнъж. Така, че има и неща които не можеш да предначертаеш. Радвай се, че нямаш проблеми за момента! Пожелавам ти това да продължи повече!
P.S. И не си правете изводи за другите и не ги обвинявайте от едни писания тук! Това, че някой нямат вашето образование и опит и заради това са направили по някоя грешка, за която се допитват до Вас, не ги прави глупави. Не се дръжте като Богове! Защото не сте...
mipopov
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Ное 2010, 15:25

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот Bai_Ganjo » 11 Ное 2010, 16:32

Чл. 143. (1) (Изм. - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) Който принуди другиго да извърши, да пропусне или да претърпи нещо, противно на волята му, като употреби за това сила, заплашване или злоупотреби с властта си, се наказва с лишаване от свобода до шест години.
Айде разбирачите да кажат откъде е този текст.
Не защитавам длъжниците на Глобул или който и да е, даже напротив, но не това е начина. Значи който не иска доброволно да си плати задължението се отива в съда , вади се изпълнителен лист и се събира дълга чрез съд. изпълнител.
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 16:42

Bai_Ganjo - не му се обяснявай на Инспектора. Остави го да си защити дипломата :lol: :lol: :lol: (ако има въобще такава :D )
Последна промяна sisi19 на 11 Ное 2010, 16:55, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 16:48

inspectora написа:
sisi19 написа:Какви норми искаш да ти цитирам??? АКО си адвокат, би трябвало сам да се сетиш.

Сиси, точно защото знам какво пише в закона, ти казвам, че всичко е законно!!! Ти ми твърдиш, че е нарушен законът - е кой закон е нарушен питам? Цитирай нормата!
sisi19 написа:А за твое сведение - незаконен е начинат и способа, чрез който действат.

Къде го пише това? В кой закон? Къде пише, че да използваш еди кой си начин и еди кой си способ, е забранено? Цитирай?

/Сега, за да не ми кажеш, че аз като твърдя, че е законно, та да цитирам аз къде пише, че е законно - някак си не върви да постна всичките закони и да напиша, че няма нарушена нито една норма от горните ;) Кажи конкретно кое е нарушено?/

И не ми обяснявай какво пише по законите, щото очевидно нямаш никаква идея, ами ми кажи член еди кой си от еди кой си закон е нарушен, същият забранява еди какво си и т.н.
Ти неможеш да ми казваш на мен да взема да си прочета закона, при положение, че изобщо не знаеш какво пише там!!!
Ето аз ти казах по-горе кои закони да видиш, за да се убедиш, че нещата, срещу които роптаеш са си съвсем нормални и законни - и цесията е уредена в ЗЗД и възлагателният договор ... от друга страна ти казах и къде пише, при какви условия могат да се предоставят личните ти данни на трети лица и т.н. ;)
Айде кажи ми сега ти в кой закон пише, че всичко това е незаконно!!!

П.П.: Нали знаеш, че което не е забранено от закона - значи е позволено! За това те карам да ми кажеш къде е написана забрана за всичко това?


Без думи, гол до кости :roll: :lol: :lol: :lol:
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 11 Ное 2010, 16:56

Bai_Ganjo написа:като употреби за това сила, заплашване или злоупотреби с властта си

Големи разбирачи станахте тука ей ...
Само дето изобщо не ви е ясно какво пише в това, което сте цитирали ...
Айде да видим сега какво е написала Сиси:
sisi19 написа:Звънят на вратата.
Те: Вие ли сте ...........
Те: Ами имате задължения в рзмер на........към Глобул
Те: Ами дойдохме да си ги вземем.
Те: Да се разберем извънсъдебно.
Те: Ще ви изпратим СИ, и ще направим така че да пропуснете срока за обжалване.
Те: Ама вие знаете ли ние кои сме?
Затворих вратата.

... сила, заплашване или злоупотреби с властта си ...

sisi19 написа:Bai_Ganjo - не му се обяснявай на Инспектора. Остави го да си защити дипломата :lol: :lol: :lol:

Аз дипломата си има къде да я "защитавам" - не се тревожи за мен ...
Ти гледай да не дойде СИ у вас да ти прибере хладилници, телевизори, дивани, столове, че не те знам тогава какво ще измислиш, че е незаконното ;) /тогава и полицаите ще са престъпници, че влизат и вземат каквото им е казал СИ ;) /

П.П.: А "гол до кости" ще остане някой друг ми се струва - след следващото посещение на въпросните мъжаги, заедно със СИ /и полиция евентуално ;) /
:lol: :lol: :lol:

Оставям ви да си пишете по форумите колко "незаконно" е хората да си търсят вземанията и т.н. ... Опитах да ви ограмотя, че да не влизате в по-сериозни филми, ама явно който си е решил да затъва още повече ...

П.П.: А колегите пеналисти ще кажат "практически" как стоят нещата при тази фактология, изнесена от самата Сиси ;) - и дали някой изобщо би повдигнал обвинение по 143 /при безспорни доказателства за случилото се, както го е описала Сиси/ ;) ... какво ти обвинение - то досъдебно ако има кой да образува ... просто защото никой не е извършил нищо нередно тук ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 17:06

Съвет до Инспектора: Изкарай на ново образованието си. И следващият път се помъчи поне да го завършиш с 4,50(т.е с приблизително 5), а не с 3.25 (примерно).В противен случай не си хъби нервите, силите, времето и средствата. Че на този етап, никак, ама никак не е ефтино........... :lol: :lol: :lol:
Последна промяна sisi19 на 11 Ное 2010, 17:12, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот Bai_Ganjo » 11 Ное 2010, 17:12

Задълженията към моб. оператори са периодични плащания и се погасяват с изтичане на 3 год. давност, така че за задължения от преди повече от 3 години няма как да се извади изпълнителен лист. Това тези "събирачи" го знаят много добре предполагам и за това действат по описания по-горе начин.Изводът е, че погасителната давност като юридически факт (разбиран като бездействие на кредитора или ненастъпване на други погасителни обстоятелства) не погасява правото на кредитора, а поражда материалното право на длъжника да откаже изпълнение, което е насочено към кредитора.
Повече: http://www.lawsbg.com/lectures/74-grajdansko-pravo/414-pogasitelna-davnost.html
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 11 Ное 2010, 17:18

Bai_Ganjo написа:Задълженията към моб. оператори са периодични плащания и се погасяват с изтичане на 3 год. давност, така че за задължения от преди повече от 3 години няма как да се извади изпълнителен лист. Това тези "събирачи" го знаят много добре предполагам и за това действат по описания по-горе начин.Изводът е, че погасителната давност като юридически факт (разбиран като бездействие на кредитора или ненастъпване на други погасителни обстоятелства) не погасява правото на кредитора, а поражда материалното право на длъжника да откаже изпълнение, което е насочено към кредитора.
Повече: http://www.lawsbg.com/lectures/74-grajdansko-pravo/414-pogasitelna-davnost.html


Не е нужно обяснения в елементарни понятия.
Пак казвам ,оставете го да си защити дипломата.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 11 Ное 2010, 17:31

:D Аз вече съм изумен, то много станаха тук учениците,е верно е вместо да учат седят в нета и се чудят къде да се ровят и после, се бият в гърдите взехме диплома и вече сме най великите.Че даже и кантора ще отворим и да лапаме. :mrgreen:
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот Bai_Ganjo » 11 Ное 2010, 17:33

Друг е въпроса, че наистина може да се спретне организация за пропускане срок за възражение например и тогава става наистина лошо. :roll:
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта


cron