начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Заплахите на Глобул

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 08 Ное 2010, 18:24

Bai_Ganjo написа:Мдам, инспекторе, прав си по принцип, но поне да бяха попрочели ЗЗД тези "събирачи на дългове" , демек нека уточним те като цесионери ли се явяват или като "събирачи на дългове" , щото ми се чини, че е по-скоро второто и ако е второто то си има ред за тази работа.

Ами дори и като "събирачи" да са /но си мисля, че вземанията са цедирани/ - какво? Не могат ли глобул да аутсорснат тази дейност /със съответните поръчкови договори/? Без значение е като какви точно се явяват - важното е, че си имат надлежно възлагане. Естествено, че си има "ред за тая работа" /ако имате предвид съдебен такъв, съответно после изпълнително дело/ - но за "несъдебната" /доброволната/ част няма ограничения ...

Айде да престанете вече да пишете като не знаете какво пише по законите? М?

Ходете се съдете като мислите, че са ви нарушавани правата, само да знаете, че изгубилата страна заплаща адвокатските хонорари на спечелилата ;) /а честно да ви кажа ответниците винаги са с хонорари на МАХ, особено като изначално се знае, че искът е обречен ;) - не е приятно ;) /
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 08 Ное 2010, 19:01

Ехеее, ам тя темата много се разраснала. :)
Хайде да признаем всички, че има монопол- има. Не само към глобул но и към БТК, Мтел, Топлофикация и фсички други които ни пробутват ДОГОВОРИ който искаш не искаш подписваш, без да можеш да обсъждаш каквото и да били по тях.Т.е - едно общи условия които си седят така, без никаква промяна съобразно промяната на цената на услугата, промиции и други фактори в зависимост от настоящите промени, закони, актове и прочее.
Факт е, че всеки е длъжен да заплаща използаваното (консумираното от него) услуга или потребление. Но, е и факт че такива фирми по "вземания" и с договори за цесия до голяма степен във връзка с предоставените ни Общи условия, са в разрес с нашето законодателство.
Трети факт, е начинът по който се събират тези задължения. Няма нищо общо с законовите норми.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот georgiev_sfbg » 08 Ное 2010, 22:31

...А защо въобще е необходимо, да се обвързвате с БГ - мобилни оператори?! Нима Гърция (примерно), която е държава членка на ЕС, е толкова далеч - като разстояние?! Нима си мислите, че ако сключите договор с гръцки оператор (примерно), ще заплащате по-голями месечни сметки?! ...Жестоко се лъжете! ...Единствената разлика е, че ако ползвате чужд мобилен оператор - от държава членка на ЕС (!), ще заплащате в роуминг и входящите си повиквания - но повярвайте, месечната Ви сметка, като цяло, няма да бъде в никакъв случай по-висока от сегашната, ползвайки услугите на БГ-моб.оператори!
...А относно входящите си повиквания, за да не предизвиквате "стряскащ ефект" в хората, на които се налага да Ви търсят, както и ако не Ви се заплаща роуминг и за тях - си вземете една предплатена карта на БГ-моб.оператор (примерно "Прима"), на която приемайте само входящи повиквания.

Неудобство, би представлявало единствено заплащането на месечните фактури, но то е възможно да се извършва и с кред.карта.

Успех! :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот mipopov » 09 Ное 2010, 11:22

http://www.facebook.com/group.php?gid=154027324624639
Вижте каква група има и колко недоволни има!
Вижте и писмото:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =663946224
mipopov
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Ное 2010, 15:25

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 09 Ное 2010, 11:55

до-mipopov Оставете недоволството, по принцип всеки за нещо и от нещо е недоволен. Гледайте принципно на нещата , щом са подписали договор с тази фирма са подписали. А самата фирма да си оправя служителите за държанието и поведението им.Явно още си мислят ,че мутренското време съществува , :D а и в кръга на шегата то вече се доказва ,че не е отминало, всичките арестувани мутри ги пуснаха . И според мен това наистина им дава основание да имат такова поведение. И другото което мисля ,че са и поощрявани от адвокати който работят при тях ,не искам да засегна никой но наистина има много нагли поведения и от тази страна.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот mipopov » 09 Ное 2010, 17:18

Ако нямаше недоволство сред българския народ, още щяхме да сме под турско робство...
mipopov
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Ное 2010, 15:25

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 09 Ное 2010, 18:02

А сега под какво сме :D .Аз мисля, че е минало времето когато БГ е била велика и мощна държава и е била на три морета. Сега сме под контрола на монопола :D макар и да се говори навсякъде ,че има конкуренция.Да наистина има ,но тя е за малките павилиончета и магазини който се мъчат да съществуват и на дебният частник, който се чуди как да оцелее.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот mipopov » 09 Ное 2010, 19:57

Така е, но нали заради недоволството може да се постигне и нещо по-организирано в борбата срещу тези. Защото те в момента се чувстват като господ и който надигне глава срещу тях се блъска в стена.
Но това е друга тема.
mipopov
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Ное 2010, 15:25

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 10 Ное 2010, 08:50

до-mipopov Не разбирам защо толкова има недоволство от ГЛОБУЛ,аз съм им вече 10г абонат досега не съм имал никакви проблеми с тях. Не искам да им бъда адвокат ,но вече и не ходя въобще до някой техен магазин само по телефона уточняваме параметрите на договорите когато ми изтича срока. Мисля,че все пак може да има значение от човешкото отношение. Все пак искам да наблегна ,че има разлика между обслужващият персонал в София или някой по малък град.Това е лошото липсва много култура и възпитание в младото поколение.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 10 Ное 2010, 12:06

sisi19 написа:Хайде да признаем всички, че има монопол-има. Не само към глобул но и към БТК, Мтел, Топлофикация

След като дори и не знаеш какво е монопол, не твърди такива неща ...

sisi19 написа: ни пробутват ДОГОВОРИ който искаш не искаш подписваш

И как точно те насилиха да подпишеш? Абе вбесявам се от такива изказвания и разсъждения ... Кой точно ти пробута договор, който "искаш не искаш - подписваш"? Нима твърдиш, че не си искала да подпишеш и въпреки това са те накарали? Хайде мерете си приказките малко ...

sisi19 написа:без да можеш да обсъждаш каквото и да били по тях

Това дали някой иска да обсъжда поставените от него договорни условия, или предварително ти казва, че няма да приеме каквото и да било твое предложение за промяна и в този смисъл - ако искаш подписвай, си е негова работа. Защо си мислите, че в условията на пазарна икономика някой е длъжен да подписва какъвто и да е договор и да се съобразява с условията на другата страна? Колко пъти да ви се обяснява едно и също нещо - не мога да разбера тъпи ли сте, или само се правите на такива? Ами утре като дойдеш при мен за консултация и ти кажа Х лева на час и това не подлежи на коментар - ако искаш, какво? Предизвиквате ме с малоумието си да сипя неприлични епитети ...

sisi19 написа:Но, е и факт че такива фирми по "вземания" и с договори за цесия до голяма степен във връзка с предоставените ни Общи условия, са в разрес с нашето законодателство.

... каза чевекът, който е далеч не само от законодателството, а и от мисленето изобщо /да не говорим за грамотността и владеенето на българския правопис/ ... Айде обясни кое законодателство се нарушава? Казах ти вече - ходи се съди като си толкоз "начетена", та да видим кой нарушава законодателството и дали няма да се окажеш с още задължения към някого ...

sisi19 написа:Трети факт, е начинът по който се събират тези задължения. Няма нищо общо с законовите норми.

Дали? Кое не е законното - че се прави опит за доброволно уреждане на спора ли? Кое? Писна ми вече да чета малоумщините на някои хора, които не си знаят мястото в обществото и имат толкова погрешна самооценка за знанията си и моженето си, че просто няма на къде повече ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 10 Ное 2010, 13:23

до-inspectora Правилно го казахте,само дето сбъркахте едно ,с топлофикация не можете да се разделите ако сте им приели общите условия :D
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 10 Ное 2010, 13:42

toni_sf написа:до-inspectora Правилно го казахте,само дето сбъркахте едно ,с топлофикация не можете да се разделите ако сте им приели общите условия :D

Цък, като знаете, че жилището, което купувате има топлофикация - ами не го купувайте /или го продайте, ако е купено отдавна/ - почти същото е! Абе за всяко нещо си има "чалъм", но то не става само с ядене тая работа ... Аз що нямам проблеми с топлофикация - ами смених си имота и готово. Както вече не веднъж съм казвал - проблемите на човек произтичат единствено и само от собствената му глупост. А това, че винаги си намираме кой друг да обвиним за собственото си малоумие, е въпрос на манталитет ... Няма нерешими проблеми - има глупави хора, които не могат и не знаят как да си решат проблема, който сами са си направили /предполагам пак поради глупост/ ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 10 Ное 2010, 13:46

до-inspectora Това беше добър отговор ,а понеже сте си сменили имота и ако успеете да си сключите договор и с друг доставчик на ел захранване, а не на монопола който Ви е натрапен, направо ще Ви платя имота двойно :D
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 10 Ное 2010, 13:53

toni_sf написа:до-inspectora Това беше добър отговор ,а понеже сте си сменили имота и ако успеете да си сключите договор и с друг доставчик на ел захранване, а не на монопола който Ви е натрапен, направо ще Ви платя имота двойно :D

Ами електроенергията си я произвеждам също сам /в случая не заради доставчика, а защото така съм си решил, но да приемем, че това е потенциален проблем/ ;) ... Абе не разбрахте ли какво съм ви написал? Пробвате ли ме - какво? Аз проблеми с живота нямам, решил съм си възникналите такива овреме, превентирам всички останали и т.н. - капиш? При мен нещата просто се получават така, както аз си реша - сами си правете изводите защо ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 10 Ное 2010, 13:59

:D до-inspectora Много съм далече от пробването, и за това което пишете Ви поздравявам, ако е така наистина, и щом можете сам да си произвеждате ел енергия , патентовайте я, защото всеки може да прецени дали да лаща на монополист или сам да си я прави след като ви плати патента. :D
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 10 Ное 2010, 14:02

toni_sf написа: щом можете сам да си произвеждате ел енергия , патентовайте я, защото всеки може да прецени дали да лаща на монополист или сам да си я прави след като ви плати патента. :D

Абе вие къде живеете? Понякога имам чувството, че сме на различни планети ... Сега ако ми кажете, че не знаете как може човек сам да си произвежда ел.енергия ...

... абе какво се обяснявам на разни идиоти ...

За соларни панели да сте чували? А за ветрогенератори? ... има и още ... ама няма да подсказвам ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 10 Ное 2010, 15:09

:D до-inspectora По името ми не можете ли да познаете къде живея.И щом коментирам монопола значи трябва да се сетите какво ползвам за осветление и отопление.Много пъти съм го мислил и аз за тази независимост но уви , ЗУЕС ,много пречи.Да прав сте алтернативита е в нас самите, но като има толкова закорестнели индивиди успех няма.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 10 Ное 2010, 17:22

toni_sf написа: ЗУЕС

Що се бутате да живеете в село, построено на 1000 кв.м.? /имам предвид един жилищен блок/ Не е виновен ЗУЕС ;) - виновни са тези, които живеят в кооперацийки, блокове и т.н. ... като сте ненормални да си купувате въздух /кутийка на 16-ти ет./, кой ви е виновен ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот mipopov » 10 Ное 2010, 19:12

inspectora написа: Аз проблеми с живота нямам, решил съм си възникналите такива овреме, превентирам всички останали и т.н. - капиш? При мен нещата просто се получават така, както аз си реша - сами си правете изводите защо ...

Не дърпай дявола за опашката! Остава да кажеш, че и живота си си начертал до края... Не си вдигай толкова носа! Дано не ти се случи никога след време да се сетиш какви си ги писал тук! Все пак не зависиш единствено от себе си...
mipopov
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Ное 2010, 15:25

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 11 Ное 2010, 10:35

mipopov написа:Все пак не зависиш единствено от себе си...

:D
Толкова години вече завися единствено от себе си ... не мисля нещата да се променят ;)
А такива като теб, които смятат, че човек не зависи единствено от себе си /а се надяват все на някой да ги оправи - било държава, било някой друг/, такива които по един или друг начин си мислите или се поставяте в зависимост от някой или от нещо, за това са/сте на тоя хал ... за това постоянно плачете за нещо и все нещо или някой ви е виновен ... Тъй че не ми обяснявай, че не завися единствено и само от мен си - точно единствено от мен си си завися и от никой друг ;) - така съм живял до сега, така мисля да живея и за напред ...
Мога да се изсмея на всеки, който твърди, че животът му не зависел единствено и само от него, от неговите постъпки, начин на мислене и т.н., а имало и други фактори ... всъщност съжалявам такива хора ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron