начало
До средата на 2017 г. вече няма да дължим нищо на Русия за До средата на 2017 г. вече няма да дължим нищо на Русия за "Белене"

Заплахите на Глобул

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 05 Ное 2010, 15:47

Звънят на вратата.
Дъщеря ми отваря и казва:
-Мамо, двама мъже те търсят.
Отивам и виждам двама мъже, единият - с изтъркани брезентови панталони, малко над среден ръст , около 1,70 висок, пълен, с папка в ръка(тези дето се използват предимно от брокерите при оглед на имот), на нея положени куп листа, първият от които с някаква извадка във вид на таблица.
Вторият - облечен с дънки и фланелка и някакво платнно яке, преметнал през рамо чантичка, ръс около 1,60 - 1,64, късо постригана коса, на възраст около 30-те години.Сбръчкал вежди, кръстосал ръце.
Та питам:
- Да, кажете.
А те: Вие ли сте ........... собственик на фирма.........
- За какво става въпрос- питам аз.
А те: Ами имате задължения в рзмер на........към Глобул
Аз: И, какъв е проблема?
Те: Ами дойдохме да си ги вземем.
Аз: А вие кои сте?
Те: Фирма за вземания.
Аз: Коя?
Те: ........(еди коя си)
Аз: Ми хубаво, е и?
Те: Да се разберем извънсъдебно.
Аз:Ако Глобул има претенции, има законов път. В правото си е да предяви такива.
Те: Да, ама вашите задължения вече не са към Глобул, а към нас.
Аз: И, какво. Същото се отнася и до вас. Има законов път. Имате ли претенции спрямо мен , предявете ги.
Те: Ще ви изпратим СИ, и ще направим така че да пропуснете срока за обжалване.
- Аха - казвам аз.Значи вече постановката е измислена.
Те:Значи не сте съгластна.
Аз: Казах вече. Който има претенции да се обърне към съда.
Те: Ама вие знаете ли ние кои сме?
Аз: Кои сте? Някакви дето звънят на врата ми, цитират име на някаква фирма, не се лигитимират, а само заплашват.И , какво? Уплашихте ли ме?Господа , казах нещо- има ред и закон. Така, че моля със заплахи няма да стане. Имате ли претенции се обърнете към съда.
Затворих вратата.

Та, питам - има ли други потърпевши от такива? Още малко, ще минат през мен?
sisi19
Потребител

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот georgiev_sfbg » 05 Ное 2010, 19:29

sisi19 написа:Звънят на вратата.
Дъщеря ми отваря и казва:
-Мамо, двама мъже те търсят.
Отивам и виждам двама мъже, единият - с изтъркани брезентови панталони, малко над среден ръст , около 1,70 висок, пълен, с папка в ръка(тези дето се използват предимно от брокерите при оглед на имот), на нея положени куп листа, първият от които с някаква извадка във вид на таблица.
Вторият - облечен с дънки и фланелка и някакво платнно яке, преметнал през рамо чантичка, ръс около 1,60 - 1,64, късо постригана коса, на възраст около 30-те години.Сбръчкал вежди, кръстосал ръце.
Та питам:
- Да, кажете.
А те: Вие ли сте ........... собственик на фирма.........
- За какво става въпрос- питам аз.
А те: Ами имате задължения в рзмер на........към Глобул
Аз: И, какъв е проблема?
Те: Ами дойдохме да си ги вземем.
Аз: А вие кои сте?
Те: Фирма за вземания.
Аз: Коя?
Те: ........(еди коя си)
Аз: Ми хубаво, е и?
Те: Да се разберем извънсъдебно.
Аз:Ако Глобул има претенции, има законов път. В правото си е да предяви такива.
Те: Да, ама вашите задължения вече не са към Глобул, а към нас.
Аз: И, какво. Същото се отнася и до вас. Има законов път. Имате ли претенции спрямо мен , предявете ги.
Те: Ще ви изпратим СИ, и ще направим така че да пропуснете срока за обжалване.
- Аха - казвам аз.Значи вече постановката е измислена.
Те:Значи не сте съгластна.
Аз: Казах вече. Който има претенции да се обърне към съда.
Те: Ама вие знаете ли ние кои сме?
Аз: Кои сте? Някакви дето звънят на врата ми, цитират име на някаква фирма, не се лигитимират, а само заплашват.И , какво? Уплашихте ли ме?Господа , казах нещо- има ред и закон. Така, че моля със заплахи няма да стане. Имате ли претенции се обърнете към съда.
Затворих вратата. ...

...Хм! 8) ...Селски тарикати!

..."Фирма за вземания"?!
Изображение
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела, които не са им възложени.Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
Аватар
georgiev_sfbg
Активен потребител

Мнениеот kalahan2008 » 05 Ное 2010, 21:51

"Фирмата за вземания" се нарича "СГ-Груп" ООД.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/05/ ... _000_dela/
kalahan2008
Активен потребител

Мнениеот toni_sf » 06 Ное 2010, 02:58

:D Аз и една друга фирма бях посочил в друг пост за вземания S-ENERGY.Xодят и лепят лепенки по вратите на хората ако не ги намерят в къщи.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител

Мнениеот georgiev_sfbg » 06 Ное 2010, 06:11

kalahan2008 написа:"Фирмата за вземания" се нарича "СГ-Груп" ООД.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/05/ ... _000_dela/

Е и?! ...
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела, които не са им възложени.Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
Аватар
georgiev_sfbg
Активен потребител

Мнениеот toni_sf » 06 Ное 2010, 09:14

:D до-georgiev_sfbg Извинявам се много но все още официалната разплащателната единица в БГ е лева.И то почва да се вижда откъде се почва със спекулата.Но пък щом сте фиксирали тази цена , като дойда на консултация при Вас ,трябва да имате и елка за да сметнем колко Ви се дължи. :D
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител

Мнениеот fighter » 06 Ное 2010, 10:53

ТОВА, КОЕТО СА НАПРАВИЛИ Е НЕЗАКОННО! ЕДВА ЛИ НЯКОЙ СЕ СЪМНЯВА В ТОВА.
Защо потърпевшите не вземат да наемат един адвокат и да внесат жалба срещу Общите правила на Глобул, дето уж всички ги примаме като подписваме договор с него! Откъдето и да го погледнеш това е принуда, неравноправни клаузи, заплаха, агресивни търговски практики и т.н. Редно е като подписва човек договора да има думата по такива важни въпроси като: На кого може да бъдат предоставяни личните му данни? Може ли евентуалното вземане да бъде прехвърляно и на кого?
Вие да сте имали възможност да задраскате това, с което не сте съгласни?!!!
Преди години пуснах жалба до КЗП и те ме отсвириха, защото съм .... АДВОКАТ!
По друга жалба Лелката се оказа доволен клиент да Глобул, който набързо се сдуши с тях. По трета жалба лелката от КЗП пак се оказа доволен клиент на Глобул, който лобира за тях (настояваше да си оттегля жалбата). Всички тези прекрасни лелки дето се занимават с жалбите срещу Глобул, май са техни доволни клиенти.
Няма ли някой да обърне внимание на КЗП, че има конфликт на интереси в случая!
Ако някой друг се е сблъскал с такива лелки ("призвани да защитават интересите на потребители"), нека ми прати лично съобщение, да ги включим в списъка, който ще пратя до КЗП.
fighter
Потребител

Мнениеот inspectora » 08 Ное 2010, 12:07

fighter написа:Редно е като подписва човек договора

fighter написа:... защото съм ... АДВОКАТ!

:roll: :roll: :roll:

Щом сте адвокат, би трябвало да сте наясно със ситуацията ...
Не мога да проумея как един адвокт би написал подобен пост ...
... к`во да говорим повече ...
inspectora
Активен потребител

Мнениеот fighter » 08 Ное 2010, 12:23

До Инспектора

Благодарение на мене трансферирането на номерата вече е факт!
Вие, колега, да не би да сте премахнали корупцията в България?!!!!
Май никой не е забелязал тя да е изчезнала!
Просто победите в битките с монополистите идват много бавно (не сега и веднага както на мен ми се иска).
В крайна сметка получавам каквото искам, просто понякога минават месеци преди това да се случи.
fighter
Потребител

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 12:30

fighter написа:До Инспектора

Просто победите в битките с монополистите идват много бавно (не сега и веднага както на мен ми се иска).
В крайна сметка получавам каквото искам, просто понякога минават месеци преди това да се случи.

Това го казахте много правилно,всеки трябва да се бори и да плаща това което консумира, и има още много неща за уточновяне по законите в БГ
toni_sf
Активен потребител

Мнениеот georgiev_sfbg » 08 Ное 2010, 12:53

...А защо въобще е необходимо, да се обвързвате с БГ - мобилни оператори?! Нима Гърция (примерно), която е държава членка на ЕС, е толкова далеч - като разстояние?! Нима си мислите, че ако сключите договор с гръцки оператор (примерно), ще заплащате по-голями месечни сметки?! ...Жестоко се лъжете! ...Единствената разлика е, че ако ползвате чужд мобилен оператор - от държава членка на ЕС (!), ще заплащате в роуминг и входящите си повиквания - но повярвайте, месечната Ви сметка, като цяло, няма да бъде в никакъв случай по-висока от сегашната, ползвайки услугите на БГ-моб.оператори!
...А относно входящите си повиквания, за да не предизвиквате "стряскащ ефект" в хората, на които се налага да Ви търсят, както и ако не Ви се заплаща роуминг и за тях - си вземете една предплатена карта на БГ-моб.оператор (примерно "Прима"), на която приемайте само входящи повиквания.

Неудобство, би представлявало единствено заплащането на месечните фактури, но то е възможно да се извършва и с кред.карта.

Успех! :wink:
Аватар
georgiev_sfbg
Активен потребител

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 13:03

до-georgiev_sfbg Вие в коя държава живеете, такива са условията тук; :D и понеже казахте ,че сте много над мен по образование защо ползвате услугите в БГ а не ползвате услугите на ЕС , по отношение на ток, парно, мобилност, нет и ТВ
toni_sf
Активен потребител

Мнениеот georgiev_sfbg » 08 Ное 2010, 13:07

toni_sf написа:до-georgiev_sfbg Вие в коя държава живеете, такива са условията тук; :D и понеже казахте ,че сте много над мен по образование защо ползвате услугите в БГ а не ползвате услугите на ЕС , по отношение на ток, парно, мобилност, нет и ТВ

...Тоя, пак се ..."изказа"!
Изображение
Аватар
georgiev_sfbg
Активен потребител

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 13:56

до-georgiev_sfbg защото даваш пример Гърция, аз там говоря без пари и даже Италия ,СТИГА ДА СА МИ В ДОГОВОРА ЗА БЕЗПЛАТНИ НОМЕРА. :D
toni_sf
Активен потребител

Мнениеот inspectora » 08 Ное 2010, 14:42

fighter написа:До Инспектора

Колега, мненията ни се различават заради различията в отношението ни към т.нар. "монополисти". Прекалено пролетарски ми изглежда т.нар. "антимонополно законодателство" /облечено под лозунгите за насърчаване на конкуренцията/. Какво сега - човекът Х измислил нещо /или направил, или там каквото ще да е - получил лиценз за оператор в случая/ и щото продавал услугата си прекалено скъпо, или при условия, каквито той предложи /заради това, че е по-силен икономически .../ и дайте щото печелел адски много от това, та да му ограничаваме бизнеса ... Ами не мога да се съглася с този начин на мислене /въпреки, че идва от запада/ - щом не става въпрос за въздух, или вода, всичко останало /включително моб.телефони, без които човечеството е живяло съвсем нормално до преди 15г./ всеки има право да си го продава както си иска ...

Сега знам, че ще скочите 100 човека да ми обяснявате как светът се е променил и моб.тел. бил жизнена необходимост ... не на мен тези ;) - не ми казвайте, че не познавате хора, които говорят по моб.тел. единствено и само, за да се чуят с жената, семейството и т.н. през деня, при положение, че живеят с това семейство - именно такива хора "реват" най-много ... Аз си използвам тел. за работа и не ми пука колко ми е сметката - ще изкарам достатъчно, за да я платя, а ако не мога - ще си сменя начина на живот - човек е приспособимо същество /именно тази му способност е в основата на откритията, включително и на технологичния бум в момента .../. Всеки си прави сметката за какво и колко може да харчи - който не може да издържи в цивилизацията с всичките и необходимости и "екстри" ... знаете къде ще го пратя ;) - да ходи да копа ...

П.П.: Много се дразня на разни "правдозащитници" като Вас - ползвам моб.тел. от 15 години /или там от почти самото начало/ - не ми е било проблем да си плащам и да приемам предложените ми условия и никога съм нямал каквито и да било проблеми. Но заради някой, който не може да чете и да си прави сметката, да ми се казва как трябва да си правя бизнеса /в случая на моб.оператори, но утре може да съм и аз - вече се надигат гласове относно "скъпите" адвокатски услуги и разни други щения по отношение на адвокатите .../- еми няма да стане тая ...
inspectora
Активен потребител

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 17:18

:D То времето на монопола на МОБ.комуникации мина, и аз незнам защо реват тук,че плащат скъпо, щом говориш ще плащаш.
toni_sf
Активен потребител

Мнениеот inspectora » 08 Ное 2010, 17:32

toni_sf написа::D То времето на монопола на МОБ.комуникации мина, и аз незнам защо реват тук,че плащат скъпо, щом говориш ще плащаш.

Тя темата е за друго, но по същество си произтича от тези неща ...
Питащата се възмущава, че някой си бил прехвърлил вземанията и че някой си си търси вземанията ...
Що се касае до така горещо упоменавания ЗЗЛД - ами вземете си го прочетете първо и тогава плямпайте кой какви права имал и нямал ... прочетете и още един закон - ЗЗД, та да Ви се изясни цялата картинка по "казуса" и кое е легално и кое не е ...
Въпросните "мъжаги" съвсем не процедират точно както го е описала питащата. Сега за конкретния случай не знам как е било, но хората си се представят, представят си договорите за цесия и т.н. ... но както и да е ... Единственото нередно нещо, е било, че са отправяни заплахи /макар и завоалирано/ - ако е било така - ОК, нередно е ... но всичко останало ... А това, че са дошли на вратата - какво лошо има? Хората са дошли да уредите нещата извънсъдебно, както обикновено се опитва първоначално ... Естествено, че ще пратят двама "по-внушителни" - кого да пратят? - ами ако на вратата се беше показал съпругът 2м висок, 150кг тежащ, с пушка в ръка?
Ай ше ви се невиди и скапаните длъжници ... че с претенции вече кой какви права им нарушавал ... - като не можете да си изпълнявате задълженията, няма да ми говорите по тел., да гледате плазми, да карате мерцедеси и т.н. - отивайте да работите и да си връщате борчовете :!:
inspectora
Активен потребител

Мнениеот Bai_Ganjo » 08 Ное 2010, 17:57

Мдам, инспекторе, прав си по принцип, но поне да бяха попрочели ЗЗД тези "събирачи на дългове" , демек нека уточним те като цесионери ли се явяват или като "събирачи на дългове" , щото ми се чини, че е по-скоро второто и ако е второто то си има ред за тази работа.
Bai_Ganjo
Потребител

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 18:09

Bai_Ganjo написа:Мдам, инспекторе, прав си по принцип, но поне да бяха попрочели ЗЗД тези "събирачи на дългове" , демек нека уточним те като цесионери ли се явяват или като "събирачи на дългове" , щото ми се чини, че е по-скоро второто и ако е второто то си има ред за тази работа.

A защо се е стигнало до там ,не се уточнява. Това е казуса
toni_sf
Активен потребител

Мнениеот Melly » 08 Ное 2010, 18:11

Не вярвам някой от нас да не е уловил недоизказаната от Инспектора мисъл в по горния му пост, когато визира ЗЗД. :wink:
То и аз така се изказвам понякога, и то съвсем умишлено, когато ми се навърта за щяло и нещяло НВ ГлавПрофДомУ.... toni_sf. :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител

Следваща

Назад към Общи дискусии