начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

допълнително осигуряване

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


допълнително осигуряване

Мнениеот deniss_ » 27 Мар 2017, 16:40

Здравейте,
моля за извинение, ако темата се повтаря,
имам следния казус: на постоянен трудов договор съм, но работодателя ме осигурява на минималния праг за моята професия. Какви са опциите / и има ли такива/ да се самоосиигурявам допълнително, с оглед по-голямо обезщетение при потенциален болничен или майчинство.
Благодаря предварително!
deniss_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Мар 2017, 16:32

Re: допълнително осигуряване

Мнениеот katerinakuch » 29 Мар 2017, 20:27

Обмислете варианта за допълнително доброволно пенсионно осигуряване.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: допълнително осигуряване

Мнениеот atevasile » 03 Апр 2017, 10:34

katerinakuch написа:Обмислете варианта за допълнително доброволно пенсионно осигуряване.


И като го обмисли, какво?
Да не би да има отношение към въпроса за размера на обезщетението за потенциален болнични или майчинство
Аватар
atevasile
Потребител
 
Мнения: 105
Регистриран на: 23 Юни 2009, 22:25

Re: допълнително осигуряване

Мнениеот techno1 » 29 Ное 2017, 15:54

Пенсионер съм. Жена ми е починала 1994 г., не женен съм. Не знаех за добавките за починал съпруг, не знаех ,че имам право на инвалидна пенсия 5 години преди пенсиониране. Отговора от НОИ е ,че ще получа добавка от деня на пускане на искането ми.
Въпроса ми е ,имам ли право на компенсация със стара дата. Не е логично нещо да ти се дължи и по ред причини да си пропуснал да си ги потърсиш и след това да не ти ги дават.
techno1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2017, 15:41


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron