начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос за неплатени здравни осигуровки и КАТ

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за неплатени здравни осигуровки и КАТ

Мнениеот vagabont78 » 08 Авг 2016, 11:40

Здравейте. Моля за помощ по следния казус: При подаване на документи в кат Пловдив за възстановяване на отнета книжка ми изискват декларация за липса на задължения към НАП, а за да ми издадат такава декларация от Нап Пловдив ми казват, че трябва да платя здравни осигуровки за 5г. назад.

Въпроса ми е от кога се изисква да са платени здравните осигуровки за да се възстанови отнета книжка и имат ли правно основание за това?
vagabont78
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2016, 11:35

Re: Въпрос за неплатени здравни осигуровки и КАТ

Мнениеот jhoro » 08 Авг 2016, 16:32

Уау. :shock:
А имунизационния паспорт искат ли ?

При неплатени осигурителни вноски се губят здравноосигурителни права, задълженията към НАП са данъци ...
Абе ... "Няма такава държава"
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Въпрос за неплатени здравни осигуровки и КАТ

Мнениеот kpts_ » 08 Авг 2016, 16:56

vagabont78 написа:ми изискват декларация за липса на задължения към НАП

Имат предвид това: Чл. 159. ..........................
(2) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2012 г.) Не се издава свидетелство за управление на моторно превозно средство или негов дубликат, както и отнето свидетелство не се връща до заплащане изцяло на дължимите глоби.

А на мен и вариантът с осигуровките ми харесва, но няма законова опора.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Въпрос за неплатени здравни осигуровки и КАТ

Мнениеот vagabont78 » 08 Авг 2016, 19:06

Много благодаря за бързите отговори.
vagabont78
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2016, 11:35


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron