начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обезщетение при безработица и задочна докторантура

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обезщетение при безработица и задочна докторантура

Мнениеот lbozhkov » 18 Апр 2016, 14:02

Здравейте,
Моля за съвет. Имам следния казус:
От днес съм безработен - прекратиха ми трудовия договор, по който работех 6 месеца. Преди това бях регистриран, като безработен и взимах обезщетения в продължение на 5 месеца. Остават ми още 3 месеца от предишната регистрация за обезщетения.
Когато отидох да се регистрирам отново ми отказаха да ме регистрират, защото се обучавам задочно в докторантура.
От университета не ме осигуряват и не ми плащат - аз си плащам и уча, когато ми е удобно.
От бюрото по труда ми казаха обаче, че влизам в група учащи се (не зависимо задочно или редовно) и не ми се полага обезщетение.
Имате ли съвет, мога ли да си взема обезщетенията за оставащите 3 месеца, при положение, че съм безработен, не получавам други доходи и не ме осигуряват.
Говорих с ръководителя на докторантурата и могат да ме отпишат за 3/6 месеца, но това ще отнеме поне 1 месец за да мине през факултативен съвет, а трябва да се регистрирам до 7 работни дни.

Благодаря предварително!
lbozhkov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Апр 2016, 13:50

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron