начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Данъчно облекчение за трудово възнаграждение - ТЕЛК

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данъчно облекчение за трудово възнаграждение - ТЕЛК

Мнениеот 19roves » 22 Мар 2016, 08:54

Здравейте, Моля Ви да отговор на следния въпрос:
Ползвам правото си на данъчно облекчение с над 50 на сто намалена работоспособност на основание на решение на ТЕЛК. То ми дава възможност да бъде намаляена сумата на месечната данъчна основа за доходи от трудови правоотношения с 660.00 лв.
Това облекчение ще се отрази ли на размера на пенсията ми и изчисляването на коефициента за в бъдеще, защото още не съм пенсионирана?
Благодаря Ви предварително.
19roves
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2016, 08:46

Re: Данъчно облекчение за трудово възнаграждение - ТЕЛК

Мнениеот thebeast » 22 Мар 2016, 10:29

Не, няма да се отрази. Облекчението влияе единствено на размера на данъка, който плащате. Върху размера на пенсията Ви ще повлияе средномесечния Ви осигурителен доход, които зависи от месечната брутна сума за възнаграждение, върху която Ви осигуряват. За да се определи каква чиста сума ще получите, от осигурителния Ви доход се приспадат задължителни удръжки за лични осигурителни вноски и данък върху доходите (ако има такива).
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron