начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

наследствена пенсия

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


наследствена пенсия

Мнениеот svetlana54 » 13 Ное 2015, 22:10

Сина ми получава наследствена пенсия от баща си. 2014 записа дистанционно УНСС Пловдив и получава пенсия до 31.01.2015г, но поради болест ис мърт на член от семейството /баба му/ не се яви на изпити и не завери семестър. Отписа се по собствено желание. Сега има Разпореждане от НОИ на основание чл 96 ал1 т4 чл 114 ал 1 от КСО и чл 14 от НПОС наследствената пенсия да бъде прекратена от 15.09.2014г и надвзетите суми с лихва да се съберат от лицето, тъй като не е уведомило в 1-месечен срок за обстоятелството, водещо до прекратяване на пенсията.
Имам въпроси:
1. От кога тече срок да давност и колко е давността?
2. Имаме ли основание да искаме разсрочване на връщането на парите?
Сина ми тази година стана редовен студент в УНСС София и сега пак получава пенсия.
Как да постъпим?
Благодаря предварително
Светлана Кунева
svetlana54
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 24 Май 2011, 21:24

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron