начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

прехвърляне на фирма

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


прехвърляне на фирма

Мнениеот galianna » 15 Ное 2018, 15:58

Не съм юрист и вероятно въпросът ми е лесен, но моля, помогнете ми като ме насочите какво е необходимо да се направи за да се прехвърли действаща фирма, регистрирана в Германия, в България. Предварително благодаря за отзивчивостта!
galianna
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2017, 13:02

Re: прехвърляне на фирма

Мнениеот vhdimov » 15 Ное 2018, 16:31

Аз също не съм юрист, но ще си позволя да дам мнение.
Въпросът Ви е труден, "прехвърлянето" - невъзможно. Най-лесното решение е да учредите ново дружество в България, пък ако ще и със собственици и управители тези, които са на немската фирма.
Съществува и вариант за разкриване на клон на немската фирма, но много трудоемък.
vhdimov
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 10 Май 2006, 20:10


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron