начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Вписване на съдебно решение за наемни отношения след развод

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Вписване на съдебно решение за наемни отношения след развод

Мнениеот vsstanchev » 11 Сеп 2017, 12:07

Здравейте, ще бъда благодарен за някакви общи насоки и мнения по следният казус.
Имам влязло в сила съдебно решение за развод. Има клауза за месечен наем за ползване на моите 50 % от семейното жилище от бившата ми съпруга. Целта беше тази клауза да фигурира само документално, като контрапункт за балансиране на други месечни плащания в обратната посока, тоест наем реално НЯМА ДА БЪДЕ ДАВАН, нито на по банков път, нито в брой. В този случай, длъжен ли съм да вписвам съдебното решение в Агенция по вписванията, и респективно да пускам данъчна декларация като ФЛ всяка година, в която да декларирам, че не получавам реален доход от наем?
vsstanchev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2017, 12:01

Re: Вписване на съдебно решение за наемни отношения след раз

Мнениеот telman » 11 Сеп 2017, 14:51

Вписването е пожелателно, а дори и да не бяхте оформили клауза за наем, тя си съществува, по силата на предоставянето на ползването (възникват наемни отношения).
Вписването само защитава съпругата, която ползва имота (преди имаше спорове при прехвърляне на собствеността).

За данъците - там е неясно, но се прави декларация при реални доходи.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46

Re: Вписване на съдебно решение за наемни отношения след раз

Мнениеот vsstanchev » 11 Сеп 2017, 22:04

Благодаря, това съвпада и с моето мнение и ми беше полезно, курсът на действие ми се оформи пред очите :)
vsstanchev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2017, 12:01

Re: Вписване на съдебно решение за наемни отношения след раз

Мнениеот barakuda » 11 Сеп 2017, 22:33

Полезно ти беше, защото съвпада с твоето мнение, а не защото е вярно.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Вписване на съдебно решение за наемни отношения след раз

Мнениеот vsstanchev » 13 Сеп 2017, 09:07

Ами кажи, тогава, моля...Задължително или пожелателно е вписването?
vsstanchev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2017, 12:01


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron