начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Запор на заплата от ЧСИ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор на заплата от ЧСИ

Мнениеот d9petrov » 06 Апр 2017, 13:19

Здравейте,
знам, че има много такива теми, но моят въпрос е малко по-специфичен и не намерих отговор. Извинявам се предварително, ако има такъв, но не съм стигнал до него.
Имам наложен запор на заплатата от ЧСИ. Осигурявам се на 1256 лв. (1015 лв. след осигуровките).
Видях в ГПК, че 1/2 трябва да се удържа от заплата ми, НО ето го и питането ми.
Като всеки българин имам изтеглен паричен кредит, към две банки, реално ако цялата ми заплата не стига, за да се погасяват вносите по кредитите и запора от ЧСИ, камо ли да остане за мен нещо ...
Въпросът ми е, като имам изтеглени кредити, те имат ли някаква тежест при определянето на сумата, която да запорира ЧСИ ?
d9petrov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2017, 13:10

Re: Запор на заплата от ЧСИ

Мнениеот neutralen » 06 Апр 2017, 16:42

ЧСИ следва да ви удържа месечно 277.50 лв, или 183.15 лв, ако имате деца, които издържате. За това че имате да плащате кредити няма отношение към задълженията ви по изпълнителното дело :D
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта


cron