начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Възможен ли е такъв запор?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Възможен ли е такъв запор?

Мнениеот fortuna569 » 23 Фев 2017, 17:17

Здравейте! Имам запор на трудовото възаграждание, което получава, като запорът ми е 1/3 от това, което получавам. Осигуряват ме на 500, но чисто взимам 390, което ще рече, че следващия месец, когато взема пълна заплата ще получавам 260 лева и ще ми се удържат 130 лева, които впоследствое ще бъдат превеждани по сметката на ЧСИ-то. Този месец трябва да получа първата си и то частична заплата, т.е. за дните от миналия месец, което възлиза в размер на 100 лева. Редно ли е да ми се запорират всичките пари, не би ли трябвало 1/3 от тях да се запорират само, т.е. около 30 лева и да получа другата си част?
fortuna569
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Фев 2017, 17:11

Re: Възможен ли е такъв запор?

Мнениеот ch3oh » 23 Фев 2017, 20:06

Поначало е редно задълженията да не се събират чрез ЧСИ, а да се плащат доброволно.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Възможен ли е такъв запор?

Мнениеот fortuna569 » 23 Фев 2017, 20:21

Никъде не питам дали е редно или не да ми се запорира заплатата, ясно е, че е редно, а как се е стигнало дотам и защо се налага този запор..това са подробности, в които не желая да изпадам....Питам нещо конкретно, ако не сте достатъчно компетентен, за да отговорите по така зададения въпрос, моля не изпъквайте с плоски изказвания!!!
fortuna569
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Фев 2017, 17:11

Re: Възможен ли е такъв запор?

Мнениеот minov_nz » 27 Фев 2017, 20:37

Не. Наложеният запор не обхваща сума, под минималната работна заплата.
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Възможен ли е такъв запор?

Мнениеот minov_nz » 27 Фев 2017, 20:42

ТЪЛКУВАТЕЛНО РЕШЕНИЕ
2/2013
гр.София, 26 юни 2015 год.
Р Е Ш И :

3. Наложеният запор върху трудово възнаграждение или друго
възнаграждение за труд, както и върху пенсия не обхваща нито
вземането на длъжника от третото задължено лице до размера на
минималната работна заплата, нито пропорционално определената
несеквестируема част от това вземане
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Възможен ли е такъв запор?

Мнениеот minov_nz » 27 Фев 2017, 21:08

Съгласно относимата норма на чл.435 ал.2/ГПК длъжникът може да обжалва насочването на изпълнението върху имущество, което смята за несеквестируемо,
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron