начало
Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него Разпитаха Гешев за взрива до колата му – той подозира Борисов и иска очна ставка с него

Запор за надвзета наследствена пенсия.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор за надвзета наследствена пенсия.

Мнениеот afreto » 22 Фев 2017, 11:05

Здравейте.
Имам следния казус. Вчера докато си проверявах онлайн сметката, дали са ми превели заплатата, разбрах че съм на минус ~1500лв. Отидох до банката и зазбрах че имам наложен запор. Оказа се че запора е от НАП към дата 15.02.2017г.
В НАП единствено можеха да ми кажат че искането е от НОИ. Че са ме боли търсили, но не са ме открили. Били пратили дори 2015г. писмо до селото в което се водех по постоянен адрес. От там се метнах до НОИ, но там успяха само да ми кажат че искането е за надвзета пенсия през 2009г. До 2008 учех, но прекъснах. Точната дата на прекъсването на обучението не си спомням, трябва да ходя до университета... /Пенсията е наследствена, за починали родители./ Решението че трябва да връщам пари е от 03.07.2009г. Чудно ми е как до сега не са ме открили като в периода докато още учех имах временна регистрация, абонаменти за мобилни и интернет услуги, от октомври 2008 съм на постоянен трудов договор... А от януари 2016 съм с постоянен адрес в София.
Към момента от НАП ми казаха че мога единствено на гише да тегля максимум 250лв. Не съм женен, нямам деца.
Та накратко въпросът ми е има ли начин да не плащам тези пари, които дори от НОИ не могат да ми кажат кога и как са ми били дадени в повече...
Благодаря предварително. С уважение Момчил Миланов.
afreto
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:58

Re: Запор за надвзета наследствена пенсия.

Мнениеот vaskovasko » 22 Фев 2017, 14:03

По най-бързия начин при адвокат. Изтекли са всички видове давности най-вероятно и нямат право да ви търсят тези пари, но трябва да се провери цялата преписка.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта


cron