начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дело за иззет имот от Министерството на отбраната

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дело за иззет имот от Министерството на отбраната

Мнениеот dppdpp » 22 Фев 2017, 05:16

Здравейте,

Пиша Ви относно заплетен имотен казус свързан с помощение в жилищен блок продадено от Министерството на Отбраната преди повече от 20 години и което е в процес на изземане от тях. Каквато и да е от помощ ще е безценна.

Казусът е: (хронологично)

1991-
- Министерството на Отбраната (МО) строй сгради в столичен квартал и поради липса на средства съфинансира проекта с дружество с ограничена отговорност "Х". (ДООХ от сега нататък)


1993-
- ДООХ продава имота на баща ми.
- МО завежда дело срещу ДООХ за нищожност. Баща ми не е включен като страна.

1995-
- Баща ми дарява имота на мен


2008-
- Аз продавам имота на Иван

2010-
- Излиза решение на СГС в полза на ДООХ

2011-
- Излиза решение на Апелативен съд в полза на ДООХ

2013-
- Излиза решение на ВКС в полза на МО..

2015-
- Иван получава писмо за доброволно освобождаване в рамките на 30 дни
- Иван получава заповед за изземване
- Иван завежда дело срещу МО във ВАС - за спиране на заповедта и с молба да остане в имота, до решаване на казуса
- Иван завежда дело срещу мен в СГС за разваляне на договора, за връщане на продажната цена и за изплащане на неустойка

2017-
- Излиза решение от СГС в полза на Иван - разваля се договора, трябва да се върна продажната цена, единствено неустойката пада.

Бихте ли ми споделили вашето виждане за моята най-печеливша стратегия? Има ли смисъл да обжалвам?След дълго обикаляне и посещения при различни адвокати, положителен изход от моя гледна точка не се вижда ясно. Дали фактът, че МО не ни е включило като страна още изначално, а и нито в последствие може да се използва в моя полза. Реално не ми е представена възможност да си защитя имота и правата. Другото е, че над 15 години съм бил добросъвестен собственик(при закупуването още не е било образувано дело и входиран иск срещу дружеството) и съм му плащал данъци, грижил съм се за имота, за което имам доказателства.

При нужда мога да предоставя и детайлна информация за всяка стъпка.


Каквато и да е от помощ или насока ще е от огромна полза.

Предварително и искрено Ви благодаря.
Последна промяна dppdpp на 22 Фев 2017, 13:38, променена общо 1 път
dppdpp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Фев 2017, 00:32

Re: Дело за иззет имот от Министерството на отбраната

Мнениеот ch3oh » 22 Фев 2017, 09:56

1. Има решение на ВКС, че имота не е ваш.
2. Загубили сте дело на първа инстанция, чийто предмет подлежи единствено на "гадаене".
3. Какво сте искали и какво не; какво е допуснато от съда и какво не, си знаете само вие.

След тези "встъпителни" въпроси, остава да кажете какво имате предвид, като искате: "печеливша" и "стратегия"?
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Дело за иззет имот от Министерството на отбраната

Мнениеот neutralen » 22 Фев 2017, 10:05

Изземването не може да стане чрез "Заповед за изземване". Кой е издал тази "заповед"?
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Дело за иззет имот от Министерството на отбраната

Мнениеот dppdpp » 22 Фев 2017, 13:28

Здравейте,
Извинявам се, но съм пропуснал един основен момент - през 2015 година сегашният владеец на имота получава уведомително писмо за доброволно освобождаване на обекта в някакъв срок. Той не освобождава и след това получава заповед за изземване, подписана от Министъра на отбраната. В момента се обжалва тази заповед във ВАС от въпросният владеец, който едновременно с иска във ВАС пуска и иск срещу мен в СГС за разваляне на сделката, връщане на първоначалната сума и неустойката по договора. Реално и двете страни сме пострадали неправомерно като трети страни от първоначалната сделка между МО и дружеството. Дори основанието, на което провъзгласяват нижощността ВКС не е основателно, тъй като те се позовават на закона, че МО няма право да продава жилищни имоти на невоеннослужещи. Тук идва момента, че този имот не е жилищен, а магазинен и така е описан и по документи. Този закон не важи за тях, но въпреки това поради някакви причино МО печелят. Въпросът ми сега е дали има смисъл да обжалвам решението, излезнало от СГС, което е одобрило разваляне на договора, плащане на цената, и неустойката пада, при положение, че не е излезнало решение от Върховния административен съд относно заповедта. Единствено за момента съдът там е одобрил владеецът да не се изнася от имота до разясняване на проблема и излизане на решение. Да обжалвам ли пред СГС с надеждата ВАС да отсъди в полза на владееца междувременно и да го остави в имота. Но това дали няма да е временно спиране на заповедта и СГС все пак могат да ме осъдят, нали? Какво може той да спечели от това спиране на заповедта?
Има ли някакъв шанс да се заведе дело по Закона за нанесени вреди от държавата и общините и изобщо има ли как МО да плати за извършените схеми , а не ние владелците да се съдим един друг? Дружеството вече не съществува от 2007г и аз реално нямам кой да съдя назад по веригата и да си търся парите и правата.
dppdpp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Фев 2017, 00:32


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron