начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Ред за изплащане на обезщетение за неоткрити откраднати вещи

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ред за изплащане на обезщетение за неоткрити откраднати вещи

Мнениеот dianakarcheva » 06 Фев 2017, 12:55

Здравейте,
Домът ми беше обран преди няколко месеца. Полицията, за щастие, откри извършителя и част от откраднатите вещи и ни ги върнаха. Срещу извършителя бе повдигнато обвинение и миналата седмица бях призована и се явих на предварителното изслушване в качеството си на потърпевш. На делото разбрах от служебния защитник на обвиняемия, че той се е признал за виновен и е превел по сметка на Софийски Районен Съд сума, която следва да получа по моя сметка, като обезщетение за невъзстановената част от откраднатите вещи. Съдията обаче ме освободи буквално 5-10 мин. след началото на заседанието и не ми стана ясно какви действия трябва да предприема, за да ми бъде преведено въпросното обезщетение. Разбрах само, че трябва да предоставя банкова сметка, но къде и кога нямам представа.
Някой случайно да е минавал по този път и да е в състояние да хвърли някаква светлина по въпроса?
dianakarcheva
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Апр 2009, 09:56
Местоположение: София

Re: Ред за изплащане на обезщетение за неоткрити откраднати

Мнениеот svettoslav » 06 Фев 2017, 14:58

По номера на делото ще внесете молба, в която ще посочите банкова сметка.
Най - добре и отделен документ -удостоверение за такава. От съответната банка издават. Ако имате няколко сметки, посочвате в молбата до съдията една от тях, на която да преведат сумата.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Ред за изплащане на обезщетение за неоткрити откраднати

Мнениеот stersterp » 08 Фев 2017, 12:51

а мога ли да дам пощенски адрес за да ги взема като запис-който е без банка
Ако животът ми беше филм, никой нямаше да му повярва. — ХИТРАТА СВРАКА С ДВАТА КРАКАСъдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
stersterp
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 30 Мар 2016, 19:50


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron