начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ПТП

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ПТП

Мнениеот zlatoslav » 17 Дек 2016, 00:23

....
Последна промяна zlatoslav на 17 Дек 2016, 23:42, променена общо 1 път
zlatoslav
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2016, 00:08

Re: Леко ПТП със съставен акт - възражение

Мнениеот lawchoice » 17 Дек 2016, 01:55

zlatoslav написа:Здравейте, днес участвах в леко ПТП без пострадали само материални щети, като изкривена джанта на моето МПС и на МПС на другия водач. След предварителна договорка с другия водач за двустранен протокол, извикахме КАТ, КАТ като пристигнаха ни изискаха документите провериха ни за алкохол както си му е реда дотук всичко окей. Но след като водачът на МПС 2, разговаря със полицаите ми съставиха акт на мен за престрояване на непрекъсната лента... Оказа се, че водачът на МПС 2 е бивш служител на МВР и познава въпросните дежурни пристигнали на проишествието от което ми стана ясно, че няма да има двустранен протокол, както и стана... Въпросът ми е мога ли да обжалвам акта или да напиша възражение, понеже четох, че имам 3 дни за това и случайно ако мога какво трябва да напиша във възражението? Благодаря предварително :)


Извинявай, но за мен не стана ясно, от какво се оплакваш... Като те чета, съзирам две различни хипотези, първата евентуално е свързана, с това че не си извършил нарушението, описано в АУАН, а втората - че водачът на другото МПС е отказал да изпълни предварителната уговорка по между ви ?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron