начало
Президентът върна за ново обсъждане Закона за опазване на околната среда Президентът върна за ново обсъждане Закона за опазване на околната среда

Къде мога да потърся Права на човека?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот smarty90 » 04 Окт 2010, 17:28

Тъй като тук всичко е анонимно ще ви потърся съвет.Лятото ми се случи следната страшна история.
Излязох да живея на палатка до една река на 6-7 км от града ми, сам.На 19 години съм.И така си живеех ден след ден на това прекрасно място една седмица, без да правя на никого нищо лошо.Обаче някакви рибари ме видяли и звъннали на полицията.И така полицията дойде с 8 полицая и ме арестуваха.Както си прекарвах колелото през реката, без да зная какво се случва дойдоха и ме взеха с тях.И си задавам следния въпрос - там където престъпниците беснеят и си правят каквото си искат няма нито 1 полицай, а тук където аз безобидния палаткаджия излязох една седмица на чист въздух м се изправят цели 8 и ме вземат ,без нищо?После след като ме взеха с тях ме хвърлиха в психиатрията.Там се отнасяха безчовечно с мен.Държаха ме 24 дена на затворен режим(без право на излизане) и добре, че татко едвам едвам ме измъкна от там.Ами ако не беше татко колко време щяха да ме държат там?

И така сега се страхувам и искам да знам ако втори път стане такова нещо към кого да се обърна?Към Права на човека, към съд или?
smarty90
Нов потребител

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот TheOldMan » 04 Окт 2010, 20:48

Я пак, по ясно... Полицията те хвърли в психиатрията за 24 дена, без съдебно разпореждане, без нищо? :shock: Не е възможно. Просто няма как да стане.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител

Мнениеот smarty90 » 05 Окт 2010, 20:27

ОО синините от инжекциите още стоят по седалището ми.
smarty90
Нов потребител

Мнениеот jiji2 » 05 Окт 2010, 22:22

Тук си плаче направо за дело ... Обърнете се към адвокат и той ще Ви посъветва какво точно следва да направите и как. Никой няма право да ви задържа принудително, без повод и не по предвидения ред и то за 24 дена, още по-малко пък - в психиатрия. Ако е истина това, което разказвате, и няма никакви други подробности и детайли, които спестявате, то тогава са нарушени няколко закона, Конституцията, и т.н. родни и европейски норми, и съответно виновните за това лице следва да си понесат отговорността, респ. държавата да отговаря за вреди, причинени на граждани - в случая на вас. Прочетеет сам този закон и можете да се ориентирате като начало дали попадате в обсега на неговата защита - Закон за отговорността на държавата и т.н.
jiji2
Потребител

Мнениеот bebitor » 07 Окт 2010, 02:54

Коле, къде си, моето момче?
Три дена те търсим с линейката, хайде, прибирай се вече!
Д-р Иванов
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител

Мнениеот krokodil » 07 Окт 2010, 03:27

Баце, ама ти с колелото през реката? Няма ли мостове бре?
Хайде за палатката, разбирам, нощем да извадиш лопатата и да ровиш за имане под изсъхналата круша, това само при пълнолуние, да се завъртиш три пъти обратно на часовниковата стрелка и задължително да заколиш черна кокошка над мястото, където ще копаеш, разбирам го това нещо. Не каза само откъде купи картата за да отидеш там? Усещам аз, че си имал вземане-даване с бай Хасан Керемидчията. Разправяше ми той едни истории за гърнета с жълтици, но не му повярвах....
И какво стана? Изкопа трапа, ченгетата дойдоха, прибраха златото, пък ти се обясняваш че си цопал с колелото през реката?
krokodil
Нов потребител

Мнениеот teogeo » 11 Окт 2010, 10:21

Защо се нахвърляте така върху човека? Съберете повече информация и тогава.
Изкарахте го психично-болен, иманяр и какво ли още не. Хеле ако беше иманяр, полицията хич нямаше и да го слага в психиатрията, а щяха да образуват досъдебно и да го бутнат в баждарника да втасва, додето се напощи прокурорЯ какво прави с него. Протокол за обиск и изземване щеше да има най-малкото...
Аватар
teogeo
Активен потребител

Мнениеот inspectora » 12 Окт 2010, 14:01

Бас ловя, че в действителност има още мнооого факти в тази историйка, които ни се спестяват от питащия ;) /малки подробности, които биха обяснили поне малко от малко случилото се - не вярвам, че случилото се е баш тъй - мирно и тихо си седиш, идват едни полицаи и те вкарват в лудницата ... тея може да ги разправя на съучениците от даскалото ;) /
inspectora
Активен потребител

Мнениеот smarty90 » 15 Окт 2010, 16:49

inspectora написа:Бас ловя, че в действителност има още мнооого факти в тази историйка, които ни се спестяват от питащия ;) /малки подробности, които биха обяснили поне малко от малко случилото се - не вярвам, че случилото се е баш тъй - мирно и тихо си седиш, идват едни полицаи и те вкарват в лудницата ... тея може да ги разправя на съучениците от даскалото ;) /

Ами истина е че миришех щото живеех сам все пак, но иначе нищо лошо не съм правил.Бях се скарал с наще и те ме изгониха, но и това не е проблем тъй като съм на 19.Точно така стана живея си аз на палатката излизам с колелото да пресичам и хоп ме хванаха ....
Последна промяна smarty90 на 15 Окт 2010, 16:54, променена общо 1 път
smarty90
Нов потребител

Мнениеот smarty90 » 15 Окт 2010, 16:52

jiji2 написа: тогава са нарушени няколко закона, Конституцията, и т.н. родни и европейски норми

Моля ви трябва да знам кое е нарушено цитирайте , така наистина може да ми помогнете и ще съм ви много благодарен :)
smarty90
Нов потребител

Мнениеот teogeo » 15 Окт 2010, 18:50

Ще ви кажа какво е станало - рибарите са звъннали на полицията и са казали: "Абе, тук има некво хахо, дето се прави на Робинзон Крузо и живее на палатка".

И нали на глупака малко му трябва - хрю-хрю'тата са ги разбрали дословно.
Дошли са и са прибрали човека за едното нищо.
Аватар
teogeo
Активен потребител

Назад към Взаимопомощ