начало
Премахването на касационното обжалване на екооценките тежко нарушава конституцията Премахването на касационното обжалване на екооценките тежко нарушава конституцията

Как се набавят данни за призоваване в гражданския процес

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Как се набавят данни за призоваване в гражданския процес

Мнениеот radoslav_stoyanov » 17 Юли 2017, 17:17

Здравейте. Искам да заведа гражданско дело срещу лице, което не познавам лично. Касае се за иск за непозволено увреждане. Известни са ми трите имена на лицето, имам и видеозапис. Не зная обаче как да набавя адреса му за призоваване, а съгласно чл. 127, ал. 1, т. 2 от ГПК името и адреса на ответника са реквизит. Предполагам, - а ако греша ме поправете, - че без този реквизит исковата молба ще бъде нередовна и ще ми я върнат.

Как се постъпва в такъв случай? По какви начини се набавя адрес за призоваване на ответника?

Предварително благодаря!
radoslav_stoyanov
Младши потребител

Re: Как се набавят данни за призоваване в гражданския процес

Мнениеот ivanov_p » 17 Юли 2017, 19:22

Кравата на лицето ви изяде люцерната или лицето ви удари с рог от крава по главата?
ivanov_p
Активен потребител

Мнениеот commodoro » 17 Юли 2017, 19:58

Какви са тези глупости, колега?
commodoro
Потребител

Мнениеот radoslav_stoyanov » 20 Юли 2017, 16:31

commodoro написа:Какви са тези глупости, колега?

Това въпрос към мен ли е или към ivanov_p?
radoslav_stoyanov
Младши потребител

Мнениеот ivanov_p » 20 Юли 2017, 19:04

radoslav_stoyanov написа:
commodoro написа:Какви са тези глупости, колега?

Това въпрос към мен ли е или към ivanov_p?

Към мен е, но е недомислен. Искате да разберете начина на призоваване, което ще стане много лесно ако ответникът се казва Евломпи Ксантипов Мичурлински, но ако е Иван Петров Иванов няма да мине с удостоверение и за да му разберете данните ще трябва да търсите на различни места, според фактите. Напр. ако кравата му ви е изяла люцерната може по ушната марка или други белези да откриете собственика чрез ветеринарната служба или тази по земеделие и гори. Ако обаче са ви ударили с рог по главата е редно да пуснете тъжба и от полицията ще открият извършителя. В този смисъл следва да споделите повече информация от фактическата страна на определения от вас случай, на който сте дали правна квалификация "непозволено увреждане". Иначе един съвет от мен - мързелът не е порок, оставете съдът да даде правната квалификация, че стават грешки.
ivanov_p
Активен потребител

Назад към Взаимопомощ