начало
Правосъдното министерство започва проверка в затворите Правосъдното министерство започва проверка в затворите

придобивна давност върху общинс8ка, държавна с9обственост

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

придобивна давност върху общинс8ка, държавна с9обственост

Мнениеот tochotocho » 20 Мар 2017, 19:32

Лицето И.И. упражнява фактическа власт върху поземен имот с цел да го свои от 1998 година. Имотът е ЧАСТНА ОБЩИНСКА, ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ по акт за ДС от 1969 г. /неизвестен до сега / Справките от кадастъра " показват "няма данни за собственост "
От 1998 година до мораториума 2006 година лицето има "натрупана " до отмяната на мораториума 2014 година 8,5 години и след 2014 година до 2017 година още 2 години и 3 месеца т.е. над 10 години! Въпрос: зачита ли му се така посочената придобивна давност ИЛИ отново от 2014 година , трябва да чака до 2024 г .т.е. НОВИ 10 години. Морараториумът НЕ ПРЕКЪСВА , а само спира да тече давност.
Много моля за коментар особено от Моли!
tochotocho
Младши потребител

Re: придобивна давност върху общинс8ка, държавна с9обственос

Мнениеот lawchoice » 21 Мар 2017, 05:01

Гладна кокошка просо сънува...

П.П. Позволих си да отговоря, макар и да не съм адресат на молбата, понеже до момента не съм срещал участник във форума с името "Моли" :)
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител

Мнениеот teogeo » 21 Мар 2017, 18:04

Долно и крадливо племе, ей....
Аватар
teogeo
Активен потребител

Мнениеот bird_of_paradise » 23 Мар 2017, 17:04

lawchoice написа:Гладна кокошка просо сънува...

+1! Ще почака със сборуването на срока, така щото не е изтекъл, но ако някой иска да му вземе петте пари- нека.
Тези дни по морето е тръгнала някаква друга мода- вадят удостоверения от областната управа ( последните и те луди, създават ми работа) за придобито право на строеж :o :shock: по давност и съм враждебно настроена към всякакви владелци на права.

teogeo написа:Долно и крадливо племе, ей....

И с това съждение съм съгласна, макар държавата да е най-кофти собственик не заслужава тази участ...

п.п. а, да- Мели ...., убедена съм ще отговори подобаващо :lol:
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител

Мнениеот 111888 » 23 Мар 2017, 21:07

Когато социално слаби,мизерстващи от бедност магистрати, гладуващи милиционерски началници, едва свръзващи двата края общинари, властници и политици, тънещи в нищета, поради своята потресаваща бедност получаваха имоти .-например, и не само в новото кварталче "Черно море" на Несебър-"като крайнонуждаещи се" къде бяхте, що мълчахте?
Когато минавате покрай този квартал, спрете, купете типов хлебец, маргаринец, кофичка кисело млекце, и нахранете гладните и бедни хорица в бедняшкия квартал на Несебър-Черно море. Колко мъка, колко бедност, каква несрета ли е споходила тези хора, че да станат доказано " крайнонуждаещи се" ! Горките.
111888
Потребител

Мнениеот bird_of_paradise » 23 Мар 2017, 22:03

Мхм, каква, апропо, е целта на това напояване, че не схващам къде точно е ситуиран Ямбол и Стамбул?
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител

Назад към Взаимопомощ