начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Българско гражданство по произход

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Българско гражданство по произход

Мнениеот bebuna_2014 » 07 Ное 2014, 17:34

Здравейте,
мъжът ми е гражданин на Р.Македония, а съм с Българско гражданство, имаме дете с двойно гражданство, родено е в Македония.
Бих искала мъжът ми да вземе Българско гражданство, но тъй като в момента живеем в Македония, няма как да стане по основание на нашия брак. Той веднъж има доказван български произход, когато е бил студент, за да получи карта за временен престой, но след като завърши не знае къде са му документите. Трябва ли да се доказва отначало или след като веднъж е доказан произход, трябва само да се направи справка? Ако да, към кой орган да се обърнем?
Благодаря предварително за отговорите
bebuna_2014
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2014, 17:27

Re: Българско гражданство по произход

Мнениеот doc03 » 07 Ное 2014, 21:27

Защо Вие не станете македонска гражданка? ... и ще бъде ... мир и любоФ 8)

П.П. ... преди време, три дни бях в Р. Македония, и там, след беседи с разни най-различни хора, с разнороден социален статус, установих, че всичко българско в същност е ... македонско, "откраднато" от България :roll: (Е, не съм от мълчаливите, но не ме набиха :D ) В същия момент, половината граждани на Македония драпат да се изкарат с български произход?! Нали уж няма България, а сме узурпирали всичко македонско, м? :roll:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Българско гражданство по произход

Мнениеот bvoykov » 07 Ное 2014, 22:22

До колкото съм запознат, не мога да твърдя, че знанията ми са изчерпателни в тази сфера, щом е доказано, че е с български произход по принцип може да придобие българско гражданство при по-олекотени условия. Удостоверения за произход се издават от Държавната агенция за българите в чужбина, може би ще е добра идея да се обърнете към тях, а иначе за процедурата по придобиване на гражданство трябва да се подаде молба, лично и то, в Министерство на правосъдието. Молба за придобиване на гражданство може да се подаде и в някое от българските дипломатически или консулски представителства, тя евентуално ще бъде препратена към министерство на правосъдието.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron