начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Адресна регистрация на украински гражданин

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Адресна регистрация на украински гражданин

Мнениеот ggg_nikolov » 21 Авг 2014, 08:43

Здравейте,

Един мой колега украинец няма постоянен адрес в България. Попита ме дали може да се регистрира на моя адрес. КАква е процедурата за това ?
Това прави ли ме мен отговорен по някакъв начин и може ли в даден период това да ме въвлече в някакви правни казуси?

П.С. Не че момчето е проблемно, но преди да разреша такова нещо , трябва да съм сигурен , че неможе да има негативни последствия за мен и семейството ми .

Благодаря Предварително ,
ggg_nikolov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Авг 2014, 08:32

Re: Адресна регистрация на украински гражданин

Мнениеот votpuska » 27 Авг 2014, 22:59

Aми до голяма степен - да, ако ги нагази и решат да извършат обиск в дома му къде мислите ще довтасат? Ако е нещо компютърно могат да ви изземат всичките устройства и да чакате няколко месеца докато излезе експертизата.. А пък ако и прибарат "нещо" негово у вас и той бъде достатъчно нагъл да заяви "нищо не знам, сигурно е негово" да не ви приберат покрай него.. Хубаво го проверете човека, украинците са особени хора.. В последно време май тотално изгубиха понятие за обществен ред и държавност..
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: Адресна регистрация на украински гражданин

Мнениеот nikiboy » 18 Окт 2014, 22:39

Зависи какво се разбира под "постоянен адрес".
Чужденец може да бъде постоянно, дългосрочно, продължително пребиваващ, бежанец или турист.
Такъв постоянен адрес у нас имат само българските граждани, постоянно и дългосрочно пребиваващите чужденци и бежанците. Продължително пребиваващите имат само "настоящ адрес", а туристите "адресна регистрация".
Най-вероятно този ваш познат има нужда от адрес, където да докаже пред органите на МВР, че има осигурено жилище съгласно ЗЧРБ, за да получи продължително пребиваване. Познах ли?
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron