начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Въпрос за въспрозивеждане на DVD

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за въспрозивеждане на DVD

Мнениеот dfmdfm » 11 Авг 2015, 20:37

Здравейте,

дали можете да ми дадете съвет защото четох "ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА" и "ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНОТО РЕГУЛИРАНЕ НА ПРОИЗВОДСТВОТО И ТЪРГОВИЯТА С ОПТИЧНИ ДИСКОВЕ, МАТРИЦИ И ДРУГИ НОСИТЕЛИ, СЪДЪРЖАЩИ ОБЕКТИ НА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА", но не видях ясен отговор, така че може би е как се тълкуват.

Имам следният случай.

1. Аз съм купил 10 DVD диска + 10 Audio Disk-а, и предоставям на 3-то лице за ползване за определено време да ги ползва, срещу заплащане за наем. Трябва ли да плащам авторски права или да имам определени лицензи?

2. Аз съм купил 10 DVD диска + 10 Audio Disk-а и искам да ги кача на флаш памет и да предоставя на на 3-то лице паметта срещу наем. Трябва ли да плащам авторски права или да имам определени лицензи? Тук имам трансформация на носителя на авторско право.

3. Аз съм купил 10 DVD, сложил съм ги на памет и ги на флаш памет и съм я отдал на 3-то лице. Той от своя страна има заведение за хранене и ги показва на фон на клиентите си без да им иска допълнително да заплатят за музиката / показването по телевизора на DVD. Тук трябва ли да се заплаща нещо друго като лиценз или такса по-различно от случай №1 и №2.

4. Същият случай като 3, но клиентите му заплащат допълнително за услугата да гледат или слушат аудио.

Ако не можете да ми отговорите, моля поне да ме пренасочите къде мога да прочета или с кого да се свържа.

Поздрави и благодаря предварително,
Станислав
dfmdfm
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2015, 20:00

Re: Въпрос за въспрозивеждане на DVD

Мнениеот doc03 » 12 Авг 2015, 01:55

... вие сте си за стопанска, отвсякъде!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Въпрос за въспрозивеждане на DVD

Мнениеот gkamenov » 12 Авг 2015, 02:39

В интернет и торентите има всичко-дърпаш ,записваш и никой нищо не може дат и каже.Да не са ги качвали,като претендират за авторски права.
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: Въпрос за въспрозивеждане на DVD

Мнениеот TheOldMan » 12 Авг 2015, 04:27

gkamenov написа:В интернет и торентите има всичко-дърпаш ,записваш и никой нищо не може дат и каже.Да не са ги качвали,като претендират за авторски права.

Никой не може да ти каже само в БГ и само ако си ги слушаш самичък в къщи.
Обект на авторското право е самия филм и/или музика, а не носителя. Ако ще и с уста да я свириш музиката - пак нарушаваш авторското право.
Чувал съм за случаи за съставени актове заради неуредени авторски права на ... музиката в асансьора на хотел.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Въпрос за въспрозивеждане на DVD

Мнениеот dfmdfm » 12 Авг 2015, 11:26

Здравейте,

благодаря за насоките. Тази услуга ще я предлага регистрирана фирма. Идеята ми е нещата да са изрядни, затова питах, как се случват нещата и дали и какво трябва да се плати. Лесно е да кача музика и филми на флаш диск без да притесняваш или да дърпаш торенти и да гледаш. Идеята е да се направя коректно и да бъде фирма със стопанска цел.
dfmdfm
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2015, 20:00


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron