начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Mall краде снимки от сайта ми-използва ги с комерсиална цел?

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Mall краде снимки от сайта ми-използва ги с комерсиална цел?

Мнениеот timeabg » 27 Авг 2014, 18:30

Здравейте, направих си регистрация специално за да потърся мнения по темата на хора, надявам се, по-компетентни от мен.
Имам моден блог и модна линия, които развивам около две години, като се радват на интерес, достатъчен, за да може трима души, несвързани помежду си, да ми "сигнализират", че ме има на билборд в мола в Стара Загора. Без аз нито да съм уведомявана от мола за използването на тази снимка, нито с мен да е правен какъвто и да било контакт от тяхна страна. Не повярвах, но като "доказателства", същите услужливи хора ми пратиха панорамни и близки снимки на въпросния билборд и аз наистина съм там, изрязана и майсторски поставена до група хора, очевидно от обща фотосесия.
Обадих се в мола и те започнаха да ми обясняват, че щом снимката е качена в интернет, то те могат да правят с нея каквото си пожелаят. Само че снимката е в личен блог, а на фотографа съм платила, за да я направи.
Въпросът ми е - приемливо ли е това, очаква ли се да им се размине, мога ли да предявя правни претенции и докъде най-вероятно би довело това, за какво мога да претендирам?
След като Мall използва снимката, с очевидно комерсиална цел, смятам, че трябва да потърся правата си, но какво ще кажат по-запознати хора ми е много интересно, защото наистина се нуждая от съвет.
timeabg
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2014, 18:16

Re: Mall краде снимки от сайта ми-използва ги с комерсиална

Мнениеот doc03 » 27 Авг 2014, 20:28

Може ли да публикувате и тук тази снимка (ако ръка не може да пипне, то поне око да види)
:)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Mall краде снимки от сайта ми-използва ги с комерсиална

Мнениеот 111888 » 27 Авг 2014, 20:57

Вижте този блог-със сканирани жалба и решението по дело на първа инстанция срещу медия за използвана снимка, качена в блог http://eenk.com/elenko-vs-24-chasa-reshenieto
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Mall краде снимки от сайта ми-използва ги с комерсиална

Мнениеот huukuu » 29 Авг 2014, 09:13

Проблемът е, че авторското право върху Вашата снимка, по начина, по-който сте обяснила, вероятно принадлежи на фотографа. Това е така, ако не сте уговорили друго помежду си.

Публикуването на Вашата снимка без Вашето съгласие би могло да се тълкува като злоупотреба с лични данни. Можете да подадете жалба до Комисия за защита на личните данни.
huukuu
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Май 2012, 21:44


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron