начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запазване на име

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запазване на име

Мнениеот cvetunka » 26 Авг 2014, 17:49

Здравейте, развивам проект с открояващо се име. Искам да си запазя правата върху него. Възможно ли е да го запазя просто като име, без търговска марка? Ако е възможно, може ли да ми препоръчате каква литература да си прочета в това отношение, за да разбера как да го запазя и дали запазвайки името ще съм предпазена друг да не го използва за негова марка? Общо взето съм напълно гола и боса в това отношение, тъй че ще съм благодарна на всякакви съвети, мнения и препоръки от по-знаещите.
cvetunka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Авг 2014, 17:42

Re: Запазване на име

Мнениеот ivanov_p » 26 Авг 2014, 21:10

Име на какво, фирма, продукт, услуга?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4332
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Запазване на име

Мнениеот cvetunka » 28 Авг 2014, 16:12

Име на уебсайт. Домейнът е различен от името. Не планирам да правя фирма със същото име.
cvetunka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Авг 2014, 17:42

Re: Запазване на име

Мнениеот neutralen » 28 Авг 2014, 16:42

Трудно се измислят уникални имена, особено на уебсайт. Ако проверите в интернет, вероятно ще се окаже, че името което сте избрали, вече се ползва от някой друг. Ако вашето име е уникално, достатъчно е да си регистрирате сайта, едва ли някой ще се сети да регистрира сайт със същото име.
Аз имам два сайта, единия от които е посочен под ника ми в този форум - синьото кълбенце - сайта се отваря само с едно кликване с мишката върху кълбенцето ! Проблема е в това че никой не ги отваря, може би и заради това, че имената им са неподходящи.
Друга причина за да не отварят сайта е техническа/софтуерна - сайта не може да се отваря с браузър Интернет Експлорер, а само с Хром, Музила или Макстон. Аз ползвам браузър MAXTHON 3.0.24.1000 - работи идеално, отваря всякакви видове сайтове.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Запазване на име

Мнениеот huukuu » 29 Авг 2014, 09:20

Не мисля, че има друг начин да защитите името на сайта си, без да регистрирате търговска марка. Виждал съм хора да защитават страници от уебсайта си с промишлен дизайн, но не знам доколко това би отговорило на нуждите ви.
huukuu
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Май 2012, 21:44

Re: Запазване на име

Мнениеот cvetunka » 03 Сеп 2014, 19:28

Може би е важно да подчертая, че домейнът е различен от името на проекта, под което се развива сайта. Например, домейнът е recepti.bg, а името e Гастрономичните изкушения. Разликата е, че моето име е създадено от измислени думи, които в комбинация една с друга го прави уникално.
cvetunka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Авг 2014, 17:42

Re: Запазване на име

Мнениеот lazarus » 03 Сеп 2014, 19:56

Регистрирайте фирма с избраното име. После си регистрирайте домейна, а като основание за ползване на името посочете "име на заявено за регистрация дружество".
lazarus
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Май 2013, 06:43


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron