начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Кога се налага запор на заплата



Кога се налага запор на заплата

Мнениеот chrisk » 02 Сеп 2016, 21:28

Здравейте,
въпросът ми е кога се налага запор в/у работната заплата. Наясно съм с това каква част и при какъв доход е допустима за запор, но не ми е ясно при какво забавяне като единица сума или време се стига до тази стъпка. Имам забавен кредит с малко над 200 дни. Сега започнах отново работа и ще внасям отново редовно вноски, но старите натрупани на този етап няма как да погася на куп. И въпреки, че ще правя редовно плащания аз пак ще бъда в забавяне. В този случай дали мога да изпадна в запор?
chrisk
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Юли 2016, 19:44

Re: Кога се налага запор на заплата

Мнениеот bird_of_paradise » 03 Сеп 2016, 00:56

За запор се говори, когато имате кредитор с неудовлетворено вземане ( давате информация за такъв), на който съдът е издал документ( изпълнителен лист, но не казвате дали има издаден) за принудително събиране на сумите. После идва изпълнително дело, съдебен изпълнител, и едва след това запор. Общо взето, ако адресната ви регистрация е коректна, ще сте уведомена, че срещу вас е образувано дело, поне покана ще получите за доброволно плащане...

На този етап не давате данни дали кредита ви е обявен за предсрочно изискуем, респективно дали сте получавали съдебни книжа и прочее, че да се стигне до изпълнително дело и ... запор.

Прочетете си договора за кредит и посетете банкера, за да разберете истината.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Кога се налага запор на заплата

Мнениеот jhoro » 11 Сеп 2016, 16:08

chrisk написа:Имам забавен кредит с малко над 200 дни. Сега започнах отново работа и ще внасям отново редовно вноски, но старите натрупани на този етап няма как да погася на куп. И въпреки, че ще правя редовно плащания аз пак ще бъда в забавяне. В този случай дали мога да изпадна в запор?

Както много подробно ви го е обяснил
bird_of_paradise написа:За запор се говори, когато имате кредитор с неудовлетворено вземане ( давате информация за такъв), на който съдът е издал документ( изпълнителен лист, но не казвате дали има издаден) за принудително събиране на сумите. После идва изпълнително дело, съдебен изпълнител, и едва след това запор. Общо взето, ако адресната ви регистрация е коректна, ще сте уведомена, че срещу вас е образувано дело, поне покана ще получите за доброволно плащане...
На този етап не давате данни дали кредита ви е обявен за предсрочно изискуем, респективно дали сте получавали съдебни книжа и прочее, че да се стигне до изпълнително дело и ... запор.
Прочетете си договора за кредит и посетете банкера, за да разберете истината.

зависи основно от кредитора.
Намесвам се само за да споделя личен опит. Има 2 кредита с подобни просрочия. И двата кредитора прехвърлиха пропуснатите вноски след последната и нито се наложи в момента да ги плащам, нито предприеха някакви действия за принудително събиране. Единственото последствие беше, че сумата на кредита се увеличи в лихвите от тези вноски. Всичко се плаща.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron