начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот zarra » 10 Дек 2016, 12:18

Здравейте,
Много пъти съм си помагала сама чрез този много много полезен форум ,но сега имам нужда от помощ.След получаване на положително становище от Областна служба земеделие за строеж на селскостопанска постройка за съхранение на селскостопански инвентар ,подадох молба за виза за проектиране .На визата има становище на гл.архитект ,цитирам: На основание чл.147 ал 2 от ЗУТ да се представи становище на инженер конструктор с указание за изпълнение.Беше изготвено такова за сглобяема дървена барака 20 кв,м без помещение за обитаване,без електрозахранване и водоснабдяване - шеста категория строеж.Подадох заявление за съгласуване ка конструктивното становище,но получих писмо,в което ме уведомяват,че при "обработването на преписката бяха установени следните неточности: Преписката не е окомлектована в съответствие чл 13 т 3 от Наредба 19 във връзка с чл 144,ал 1 от ЗУТ".Беше ми обяснено ,че трябва да се представи инвестиционен проект с всичките му оценки за съответствие и папки.Недоумявам какво например ще бъде описано в папка Енергийна ефективност,след като какъвто и вид енергия в простата дървена барака просто ще липсва.Едно и също ли се изисква по тази наредба при строеж на къща,барака,обор,силажовместилища и т,н,каквито са разрешени по тази наредба? Помъчих се да се ориентирам в чл 144,но нещо явно ми убягва какво се случва със строежи шеста категория по тази наредба

Преди да подам жалба до РДНСК ,реших да се допитам до форума .Предварително благодаря на всички отзовали се.
zarra
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Дек 2016, 11:47

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот ivanov_p » 10 Дек 2016, 12:57

Каквото и да се иска вие не може да го направите. Трябва да отидете при архитект, а най-добре да поискате съответния фактор от общината да ви насочи към такъв, за да няма после проблеми.
От друга страна защо сте решили да правите дървена барака, която при всики случаи отговаря на категорията за строеж, а не си сложите преместваем контейнер или стара каравана, която ще ви излезе и по-евтино от бараката? Разумният човек спазва закона само когато възможностите да го заобиколи са изчерпани.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот zarra » 10 Дек 2016, 13:53

Благодаря за включването.Вероятно неразумно ,но от естетична гледна точка, сме решили да сложим точно кокетна дървена барака за инструменти.Къщата ни е последна, на линията на регулация на селото и ни делят 6 м полски път от земеделската ни земя.Чудесна панорама .Някак няма да ми е приятно да гледам от верандата си фургон,контейнер или стара каравана.При разрешение за преместваем обект и изграждане на въпросната барака,с оглед добросъседските отношения :))) имам пълното основание да смятам,че ще бъде подаден сигнал,та понякога съвсем " неразумно" трябва да спазваме закона :roll:
zarra
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Дек 2016, 11:47

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот vdggbg » 15 Дек 2016, 15:00

Грешката си е Ваша - подал(а) сте заявление за "съгласуване", а не за издаване на разрешение за строеж. Подайте искане за издаване на РС на основание чл. 153 (1) от ЗУТ.
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот zarra » 15 Дек 2016, 20:59

Всъщност точно директно за РС исках да подам,но от общината ми изискаха това съгласуване с обяснението,че било строеж в земеделска земя и имало разлика,като се позовават на:
Глава пета.
РАЗРЕШЕНИЕ ЗА СТРОЕЖ В ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ
Чл. 13. Разрешение за строеж се издава от главния архитект на общината въз основа на писмено искане на собственика, към което се прилагат следните документи:
1. документ за собственост на поземления имот;
2. влязъл в сила подробен устройствен план или виза за проектиране;
[b]3. инвестиционен проект съгласно разпоредбите на чл. 144, ал. 1, т. 3 ЗУТ;

4. разрешения за право на водоползване, електрозахранване, включване на отпадъчните води в съответния водоприемник, както и съответните заключения и оценка от органите на околната среда, здравен контрол, санитарния контрол, противопожарната охрана, когато такива се изискват по действащото законодателство в зависимост от предназначението на съответния строеж.[/b]
zarra
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Дек 2016, 11:47

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот vdggbg » 15 Дек 2016, 22:27

Добре, но в чл. 12 от същата наредба се казва, че "Разрешаването на строителството се извършва съгласно глава осма, раздел ІІІ ЗУТ" - а това включва и чл. 153 (1).
Без борба няма победа - не помня кой го беше казал.
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот zarra » 15 Дек 2016, 22:41

Много,много благодаря! Точно това ми убягваше! Разбира се,че без борба не става,нали затова се попитах тук.Днес сутринта пуснах нещо като жалба,нещо като запитване в РДНСК,жалко,че едва сега ме светнахте,от общината ме мотат от края на август с противоречиви писма.Интересно ми е какво ще ми отговорят те.
Благодаря!
zarra
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Дек 2016, 11:47

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот did0o » 28 Мар 2017, 01:22

зарра ,здравей,какво стана?до къде стигна с документите? аз също имам като твоя проблем
Ако си го решила проблема,ще се радвам ако споделиш как:)
did0o
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2017, 01:18

Re: Наредба 19/25.10.2012 за строителство в земеделски земи

Мнениеот julyanvonemona » 28 Мар 2017, 06:28

някой е наложил възбрана върху публикациите ми под този ник за това си служа с втори aspida
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron