начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

какво е позволено при разрешително за терасиране?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот nevena_slavova » 29 Яну 2016, 11:20

Здравейте,
Имам проблем със строителна документация. На съседите ми през 1998 година е издадено Разрешение за терасиране на двор. Но през 2004 г хората строят на границата на имота ми постройка, чиято височина надхвърля най-високото ниво на двора им. Наклона на плочата е към мен, има си оставени отвори. Писах 4 жалби до Общината, но не са предприети мерки за затваряне на прозорците и за спиране на наводненията при мен. През 07.2015 г кмета издаде Резолюция , с която обяви строежа за "законен" съгласно Разрешението за терасиране на двора и Декларация за съгласие на бащата на съседката за това.Оспорвах това в Адм.съд, но съдът отказа да се занимава със строителните документи и издаде Определение, че Резолюцията не е адм.акт и отхвърли възражението ми... Пуснах жалба до ДНСК и МРРБ. И двете институции върнаха преписката към Общината с нареждане да бъдат направени справки на място и по документи(последното писмо е от 20.11.2015). На 14.01.2016 говорих с кмета, който обеща да изясни въпроса. На 28.01.2016 г. гл. архитект и чиновник от отдел "Незаконно строителство" ми заявиха, че трябва да съдя съседите си за причинените ми щети от наводняването и че Общината не е издавала разрешение за строеж на постройката. Самия строеж като терасиране на двора не бил "незаконен" и бил "незавършен". На въпроса ми защо не реагират на сигналите ми и не спазват ЗУТ отговорът им беше, че не са длъжни да вземат решения , които да ме задоволяват.
Въпросът ми е допуска ли закона строеж при такова разрешително? Може ли тази постройка, без строителни планове, без строителни разрешителни, без откриване на строителна площадка и без наше съгласие(ние сме 6 съсобственика) да бъде оставена така от Общината? И към кого да се обърна за да се реши окончателно проблема?
Благодаря на всички, които ще се включат!
nevena_slavova
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 11 Окт 2014, 09:04

Re: какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот nevena_slavova » 18 Фев 2016, 13:33

Хора, може ли постройка допълващо застрояване на границата на два имота да има стена, която да не е "калканна"? Съдията е написал, че щом има прозорци(и врата) тази стена не е калканна. Така е потвърдил отказа на гл. архитект да строя на границата въпреки наличната денивелация от 2,10 м между имотите и налична подпорна стена. :twisted:
nevena_slavova
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 11 Окт 2014, 09:04

Re: какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот probcho » 18 Фев 2016, 22:41

nevena_slavova написа:Въпросът ми е допуска ли закона строеж при такова разрешително? Може ли тази постройка, без строителни планове, без строителни разрешителни, без откриване на строителна площадка и без наше съгласие(ние сме 6 съсобственика) да бъде оставена така от Общината? И към кого да се обърна за да се реши окончателно проблема

Без, без, без... твърде много за да е вярно... Изнесете по-подробна информация по въпроса!
nevena_slavova написа:Хора, може ли постройка допълващо застрояване на границата на два имота да има стена, която да не е "калканна"? Съдията е написал, че щом има прозорци(и врата) тази стена не е калканна. Така е потвърдил отказа на гл. архитект да строя на границата въпреки наличната денивелация от 2,10 м между имотите и налична подпорна стена. :twisted:

Приемете, че просто съдията не е "в час" или злоВЕЩОТО лице го е подвел!
А Вие собствено какво се канете да строите по тази "стена"?!?!.... пък била тя и подпорна! :twisted:


ПП
Нещо не ми е ясно - хем "подпорна стена", хем с прозорци и врати?!?!?
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот vdggbg » 19 Фев 2016, 19:11

nevena_slavova написа:Съдията е написал, че щом има прозорци(и врата) тази стена не е калканна.

Врата - това е интересно. Обичайно е вратата да се използва за преминаване - така ли е при Вас?
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот nevena_slavova » 20 Фев 2016, 13:25

до probcho
До подпорната стена, която е с височина 2,10 и дебелина 0,52 см искам да строя постройка допълващо застрояване с размери 4/4 м и височина до 2,5 м. Същата ще ползвам за съхранение на отоплителни материали, инвентар и техника. Това съм написала и в искането за издаване виза за строеж по чл. 140 ЗУТ
до vdggbg
Над част(26 см) от тази подпорна стена в двора на съседите ми е изградена постройката с врата и прозорец към нас. Не мога да прикача снимки за да видите за какво става дума. Хората просто са си сложили старите дограми вместо да ги изхвърлят. Няма стълба, с която от единия имот да се влиза в другия :( Първоначално постройката беше обявена за незаконен строеж, после Кметът издаде Резолюция, че строежът е изграден на основание Разрешение за строеж 118/08.10.1998 за "терасиране на двор" и прекрати наказателното постановление. Писах до ДНСК и МРРБ, но всички жалби се препращат до Кмета на община Созопол, който не предприема никакви действия.
nevena_slavova
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 11 Окт 2014, 09:04


Re: какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот ivanov_p » 20 Фев 2016, 14:43

Като изключим удоволствието да обикаляте съдилищата и общините защо не сложите един 20 футов контейнер и да си решите проблема?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот nevena_slavova » 20 Фев 2016, 14:53

Няма как да вкарам контейнер там. Мислих и за това. Но дори и като "преместваем обект " пак ми е нужно разрешение от Общината
nevena_slavova
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 11 Окт 2014, 09:04

Re: какво е позволено при разрешително за терасиране?

Мнениеот nevena_slavova » 18 Яну 2017, 22:40

probcho написа:
nevena_slavova написа:Въпросът ми е допуска ли закона строеж при такова разрешително? Може ли тази постройка, без строителни планове, без строителни разрешителни, без откриване на строителна площадка и без наше съгласие(ние сме 6 съсобственика) да бъде оставена така от Общината? И към кого да се обърна за да се реши окончателно проблема

Без, без, без... твърде много за да е вярно... Изнесете по-подробна информация по въпроса!

http://www.sac.government.bg/court22.ns ... enDocument
Вярно е! Как да потърся отговорност от Кмета за спряното производство за незаконната постройка и нанесените ми морални и материални вреди?
nevena_slavova
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 11 Окт 2014, 09:04


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron