начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот julyanvonemona » 01 Сеп 2013, 17:32

Наистина върху петри-стъклото става забавно!
За протокола:
Може ли заявлението за промяна или попълване в кадастралната карта да носи гръмкото име "иск"?
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот ivan_lawyer » 01 Сеп 2013, 17:59

С риск да наруша протокола, ще помоля неспециалистите да се отделят.
Аз не съм ... и никога няма да бъда - имаше такава синя песничка.

Пеехме я във вариации.

Съдът и правото са отделни явления.

Не искам да пресичам мисълта на аудиторията, де.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот julyanvonemona » 01 Сеп 2013, 19:22

ivan_lawyer написа:А какво е петри-стъкло.
Аз не съм ... и никога няма да бъда - имаше такава синя песничка.
.

Аз пък по дух съм изследовател и "технократ". До колкото си спомням поставеното в кавички понятие се третираше в изброителния текст от песничката.
Това предполага едновременно да се превръщам и в лабораторна мишка. Е... патя си от тази работа, ама и това е част от технологията. А петри - стъклото е цилиндрична паничка където се развъждат различни биологични култури, тя е и мястото където тези култури се третират с различни реагенти.
Уважаеми ivan_lawyer Вие очевидно сте достатъчно интелигентен и от това което казвам със сигурност разбирате, защо няма да удовлетворя искането Ви за сегрегация на различните видове професии
Иначе за протокола: по професия съм архитект
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот ivan_lawyer » 01 Сеп 2013, 19:52

Всички можем да правим дискусия.

Нито се отговаря на въпроси, нито се прави пъртина по проблеми.

Има се предвид чл. 53, ал.2 ЗКИР. Какво иска да направи питащият читател. Дори аз не знам.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот julyanvonemona » 01 Сеп 2013, 23:19

не знаем защото не питаме? а използваме форума за опитен полигон на...нека ги наречем остроумия.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот Standbay » 02 Сеп 2013, 09:18

За искът по чл. 53 от ЗКИР
В началото на годината коментирахме за иска по 53 ЗКИР - само дето темата е в раздела "Форум за юристи" и автора на тази тема няма да може да прочете дискусията. А колегите, писали в онази тема нека си припомнят тогавашните позиции и дано не са ги променили - аз не съм. А тези, които сега се опитват да формират такава, нека първо прочетат старата тема.
Дай ми фактите, за да ти дам правото!
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот bird_of_paradise » 02 Сеп 2013, 11:06

.....
Последна промяна bird_of_paradise на 02 Сеп 2013, 18:21, променена общо 1 път
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот nk7702n » 02 Сеп 2013, 12:45

Standbay написа:За искът по чл. 53 от ЗКИР
В началото на годината коментирахме за иска по 53 ЗКИР - само дето темата е в раздела "Форум за юристи" и автора на тази тема няма да може да прочете дискусията. А колегите, писали в онази тема нека си припомнят тогавашните позиции и дано не са ги променили - аз не съм. А тези, които сега се опитват да формират такава, нека първо прочетат старата тема.

+1 Благодаря за напомнянето на тази, в която имам скромно включване. Виждам, че въпросът за давността е останал неизяснен. Тя е показател за конструктивен диалог. В тоя смисъл аз лично в настоящата тема не видях нито неправилно отразяване на граници и площи в КК към момента на одобряването и и след това, след смъртта на наследодателя, нито спор за материално право между наследниците. това беше целта на включването ми тук.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот bird_of_paradise » 02 Сеп 2013, 12:54

....
Последна промяна bird_of_paradise на 02 Сеп 2013, 18:21, променена общо 1 път
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот julyanvonemona » 02 Сеп 2013, 14:08

Standbay написа:За искът по чл. 53 от ЗКИР
......А колегите, писали в онази тема нека си припомнят тогавашните позиции и дано не са ги променили - аз не съм.....

Много сериозен анонс- в същност казвате, че съществуват извечни правни принципи които Вие уважаеми Standbay сте успели да обвържете с чл.53 от ЗКИР. Жалко че ние прстосмъртните нямаме достъп до това.
ivan_lawyer Все пак има сегрегация, би следвало да Ви е достатъчно!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот Melly » 02 Сеп 2013, 16:02

nk7702n написа:.....Виждам, че въпросът за давността е останал неизяснен. ......

ВКС вече се е произнесъл по този въпрос по реда на чл.290 ГПК.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот mi_lena » 06 Сеп 2013, 20:34

Погледнах темата тук и в закрития раздел, защото останах с впечатление, че тя е катализаторът на раздвижването, касаещо "Форум за юристи".
Ето моите 5 ст. по нея: С изричната уговорка, че не работя със ЗКИР и съм доста изостанала в тази материя, но преди години съм работила с чл.32 ЗТСУ (отм.).
Производството по чл.32 ЗТСУ протичаше като двустранно охранително, при процедура, приложима към производствата по чл.436 и сл. ГПК (отм.) - конституиране като ответна страна на съответната община. Това, при положение, че не е налице спор за материално право, а непълнотата или грешката се състои в неточното отразяване на кадастралната основа и/или грешки в разписния лист.
Дали отказът за поправка се разглежда по тогавашния охранителен ред или по сегашния административен - не съм се интересувала, а и не е важно в случая, защото е извън темата.
Важното е друго. Ако е налице спор за материално право, той не се разглеждаше в това производство. Дали предмет на установяване е право на собственост и неговия обем - чл.97 ал.1 ГПК (отм.) или имотна граница - чл.109 ал.2 (отм.) ЗС (сега чл.109а ЗС) - това си вървеше по исков ред и влязлото в сила решение си се отразяваше по административен ред.
Като го гледам сегашния чл.53 ЗКИР, предл.1 на ал.2 сочи процедурата при липса на спор за материално право, а предл.2 е само препращаща към общия исков ред разпоредба. Т.е. тя има значение не като самостоятелна квалификация на иск, а като препращане (напр.към чл.109а ЗС) или обосновка на правния интерес за установителен иск (напр.чл.124 ал.1 ГПК вр.чл.53 ал.2 предл.2 ЗКИР).
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот gorg461 » 06 Яну 2015, 18:24

Благодаря на всички,които изразиха мнение относно молбата ми.За голямо съжаление нито един участник не
сподели мнение по поставения въпрос.Въпроса е: Кой може да бъде Ищец по иска по чл.53 ал.2 от ЗКИР,сега
чл.54 от ЗКИР?
Не съм поставил за разглеждане въпроси- има ли грешки в КК и КР или няма.Може човек да е завършил с два
пъти по 6 и пет златни медала и пак да е лош съдия или адвокат.Съда да се концентрира точно върху поставения пред него въпрос и да разреши спора ясно и точно със съответния съдебен акт.Адвоката да постави за разрешаване пред Съда ясен и точен правен въпрос.
Уверявам всички,че имаме много,много добри съдии във ВКС.
Пожелавам на всички да е честита Новата Година,здраве и късмет и много,много успех във всички Начинания.
С уважение към всички: ГЕОРГИ
gorg461
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Мар 2013, 01:32

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот julyanvonemona » 07 Яну 2015, 08:35

gorg461 написа:...Въпроса е: Кой може да бъде Ищец по иска по чл.53 ал.2 от ЗКИР,сега чл.54 от ЗКИР?...
Отговор:Заинтересовани по смисъла на §5 т.13 ДР на ЗКИР лица!
Забележка:Колкото до това, че искането за попълване или изменение на КК не е иск в общия смисъл на това понятие, този въпрос отдавна е отгърмян!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот pitasht » 04 Авг 2016, 11:53

gorg461 написа:Благодаря на всички,които изразиха мнение относно молбата ми.За голямо съжаление нито един участник не
сподели мнение по поставения въпрос.Въпроса е: Кой може да бъде Ищец по иска по чл.53 ал.2 от ЗКИР,сега
чл.54 от ЗКИР?
Не съм поставил за разглеждане въпроси- има ли грешки в КК и КР или няма.Може човек да е завършил с два
пъти по 6 и пет златни медала и пак да е лош съдия или адвокат.Съда да се концентрира точно върху поставения пред него въпрос и да разреши спора ясно и точно със съответния съдебен акт.Адвоката да постави за разрешаване пред Съда ясен и точен правен въпрос.
Уверявам всички,че имаме много,много добри съдии във ВКС.
Пожелавам на всички да е честита Новата Година,здраве и късмет и много,много успех във всички Начинания.
С уважение към всички: ГЕОРГИ

Здравейте разбира се че можете да сте ищци стига да сте наследили имота, който е спорен. А това си знаете само вие може да има завещание или прехвърлителна сделка за този имот но ако все пак сте го наследили или придобили по друг начин- то няма пречка да сте ищци.
И още нещо има ново ТР № 8 от 23.02.2016 на ВКс по т.д. № 8/2014 където се сочи че дори не е необходимо да се прави цялата процедура по изготвяне на акта за нъпълноти и грешки представяне на съседа за одобрение, който винаги не одобрява и издаване на заповед на органа. а може веднага да се заведе дело. :D Успех.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот petko_a » 05 Авг 2016, 20:22

АНГ замина в небитието още през горещото лято на 2014.
petko_a
Потребител
 
Мнения: 456
Регистриран на: 16 Яну 2009, 16:44

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот Melly » 06 Авг 2016, 13:03

petko_a написа:АНГ замина в небитието още през горещото лято на 2014.

Не мога да се сетя какво се крие зад абревиатурата "АНГ". :roll:
Би ли пояснил?
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: иск по чл.53 ал.2 от ЗКИР?

Мнениеот petko_a » 06 Авг 2016, 17:12

Акт за непълноти и грешки. Много писане.
petko_a
Потребител
 
Мнения: 456
Регистриран на: 16 Яну 2009, 16:44

Предишна

Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron