начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

защо да си изберем професионален домоуправител

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот todorb2000 » 01 Окт 2010, 10:45

до cholacova,
Моля Ви първо да си прочете закона, и ако не разбирате от определен казус, поставете тук за мнение, а не просто така, като малките деца. :D
Хубав ден.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 04 Окт 2010, 14:58

cholacova написа:Моля да ми помогнете. Домоуправител съм в нашият вход. Никой не желае да участва в управителния съвет. Може ли да има само управител? Благодаря предварително!

:D
тук може да Ви помогне единствено трандо58 ,той от 10г е несменяем и сам командва и коли и беси, само за съжаление не си е включил ЛС да можете да се разберете как става
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот trando58 » 04 Окт 2010, 15:13

Дааааа....и кръв пия.
http://installsoft.ru/images/smilies/crazy.gif
trando58
Потребител
 
Мнения: 441
Регистриран на: 16 Юли 2009, 15:25

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 04 Окт 2010, 15:29

до-trando58 Е за разлика от Вас , ние налитаме на нещо качествено :wink: защото сме млади и горим от енергия
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот trando58 » 04 Окт 2010, 21:32

До toni_sf
Че кой ти е казал ,че съм стар? Като станеш на 53г. ще те питам стар ли се чувстваш или не.Много горял.Ами тези които много горят - бързо и изгарят.Макар да знам в твоят случай,че папагалите живеят доста дълго,но все пак не колкото човека,ти желая дълъг живот,за да можеш да стигнеш най накрая(в което не вярвам разбира се) до истината,че цялото ти предсказуемо участие в тази форум е една голяма грешка от твоя страна. И съответно,желанието ти да си направиш реклама,по скоро антиреклама,може да доведе до вреда и за истински"Професионални домоуправители"(каквото и да значи това)и каквито има от столетия в други държави.М/у другото в тълковният речник,домоуправител е синоним на иконом.А къде-къде Управител в ЕС звучи по-гордо:) Преди да почнеш обаче пак да ме апострофираш,си вземи ...там ....нали знаеш....(не знам точно в течно състояние ли е, или на таблетки)
trando58
Потребител
 
Мнения: 441
Регистриран на: 16 Юли 2009, 15:25

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот georgiev_sfbg » 05 Окт 2010, 01:13

...Защо не си включите "ЛС" и не си разменяте "любезности" там, а спам-ите излишно във форума?! ...Човек, ако има нужда да потърси инфо - по юрид.въпрос във форума, ще му трябва лупа и 2 шишета валериан, за да открие нещо смислено! 8)
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 05 Окт 2010, 07:36

В няколко теми го помолих да си включи ЛС и да поговорим за ЗУЕС за да не занимаваме форума с глупости ,но няма желание явно.Но все пак искам да му чуя мнението и как би постъпил и как би офертирал това запитване;Здравейте,
Моля да ми изпратите индикативна оферта за поддръжка на жилищна сграда в Студентски град, 62 апартамента, 12 етажа, подземен паркинг прилежащи зелени площи.
Офертата трябва да включва и портиер - опция за 12 и 24 часа.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот georgiev_sfbg » 05 Окт 2010, 11:58

toni_sf написа:... как би постъпил и как би офертирал това запитване;Здравейте,
Моля да ми изпратите индикативна оферта за поддръжка на жилищна сграда в Студентски град, 62 апартамента, 12 етажа, подземен паркинг прилежащи зелени площи.
Офертата трябва да включва и портиер - опция за 12 и 24 часа.

:arrow: Осигурен портиер за 12 ч./денонощие = мин. 1000 лв./месец;
:arrow: Осигурен портиер - денонощно = мин. 2000 лв./месец;
:arrow: Чистачка, която да почиства 2 пъти седмично (и подземния паркинг) = мин. 300 лв./месец (в т.ч. и консумативите);
:arrow: Градинар, който 2 пъти седмично, да се грижи за зелените и прилежащите площи = мин. 300 лв./месец (в т.ч. и консумативите);

:arrow: Договор за 1 или 2 години, с клауза - за предоговаряне и актуализиране на възнагражденията на всеки 6 месеца.

П.П. Това, е най-общо казано и на кратко. Ако искаш, да ти се състави Оферта и Договор (макар и примерни) :arrow: ...няма проблем, но срещу съотв. възнаграждение! 8)
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 05 Окт 2010, 13:25

georgiev_sfbg написа:
toni_sf написа:... как би постъпил и как би офертирал това запитване;Здравейте,
Моля да ми изпратите индикативна оферта за поддръжка на жилищна сграда в Студентски град, 62 апартамента, 12 етажа, подземен паркинг прилежащи зелени площи.
Офертата трябва да включва и портиер - опция за 12 и 24 часа.

:arrow: Осигурен портиер за 12 ч./денонощие = мин. 1000 лв./месец;
:arrow: Осигурен портиер - денонощно = мин. 2000 лв./месец;
:arrow: Чистачка, която да почиства 2 пъти седмично (и подземния паркинг) = мин. 300 лв./месец (в т.ч. и консумативите);
:arrow: Градинар, който 2 пъти седмично, да се грижи за зелените и прилежащите площи = мин. 300 лв./месец (в т.ч. и консумативите);

:arrow: Договор за 1 или 2 години, с клауза - за предоговаряне и актуализиране на възнагражденията на всеки 6 месеца.

П.П. Това, е най-общо казано и на кратко. Ако искаш, да ти се състави Оферта и Договор (макар и примерни) :arrow: ...няма проблем, но срещу съотв. възнаграждение! 8 :D )

Вие направо обезглавихте живущите там.Аз се чудя как да им спестя разходи и плащания в тази така наречена криза.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот georgiev_sfbg » 05 Окт 2010, 14:58

toni_sf написа:Вие направо обезглавихте живущите там. Аз се чудя как да им спестя разходи и плащания в тази така наречена криза.

...Кой - за каквото е учил! ...Безплатна вечеря - няма! 8)
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот nikiboy » 05 Окт 2010, 21:44

Забравихте асансьора - и там има месечна такса, а за домоуправителя възнаграждението къде е?

Към 100лв ли се пада на апартамент :wink:
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 06 Окт 2010, 07:19

до-nikiboy Е до 100лв на апартамент едва ли ще се достигне ,но се стигат в зависимост от колко ток им изхарчи този асансьор,обикновенно в сгради на по 12-15 етажа си върви около 300лв за ток на месец . И в зависимост от желанието на клиентите какъв избор за портиери ще направят ако е на денонощен режим само за тях ще трябва да отделят около 50лв на месец. И плюс другите услуги се стига до 65-70лв за плащане ,като в тази цена не е включено такса асансьор, ток за него и ток общи нужди
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот trando58 » 06 Окт 2010, 07:58

До toni_sf
Щом държиш и на моето мнение,ще ти го кажа ,но е субективно и обхваща неща които са специфични.Едно е, такава оферта за София,друго е, същата за едно не голямо градче и трето е примерно във Варна или Бургас.Знам,че в София,по принцип разценките и като цяло заплащането е по-високо от другата част на БГ.Затова моето виждане е малко по-друго ,но се доближава и до това на georgiev_sfbg.
Moже би си се стреснал от сумата 2000лв. за 24ч.охрана,но имай предвид,че става дума за четирима портиери! Респективно 1000лв. за двама.Въпреки всичко,лично аз намирам,че точно по това перо ,може да се направят малко икономии.За мене лично е много да се плаща на портиер сумата от 500лв. месечно.Разбира се, ако се наемат охранители от фирма,може дори и повече да излезе.Но при тази криза мисля,че за 350лв. месечно,могат да се намерят пенсионери или трудоустроени лица.Това е по-скоро по-близо до минималната отколкото до средната за страната заплата,но за работа без физически усилия и напрежение за 180ч.средномесечно,горе-долу бива. Така се спестяват 600лв.
По трудно ще е според мен с чистачката, да чистиш 12 ет. блок два пъти седмично,че и подземен паркинг за такъв голям бр.коли,то си е направо изпитание.Много трудно според мен ще се намери за тези пари някой да се навие.
За градинаря не знам,не мога да преценя,не знам колко са големи тревните площи,но тук може да се мисли за вариант за сезонна заетост.
Трудността идва и от големината на ЕС,62 апартамента са много нещо,каква е гаранцията,че всеки месец всички добросъвестно ще вадят по около 40лв. Няколко да не платят и сиситемата се пробива. По-добре не се занимавай с този случай.А накрая не виждам и от къде ще ти дойде кирията за тебе?
trando58
Потребител
 
Мнения: 441
Регистриран на: 16 Юли 2009, 15:25

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот georgiev_sfbg » 06 Окт 2010, 09:38

...Господа, допускате съществен пропуск!
:idea: :arrow: Трудовите договори и заплащането на съотв. осигуровки! 8)

П.П. ...Само някой от самозваните "юристи", да не ми каже сега, че може и на Граждански договори! ...Нямам свободно време в излишък, за да му обяснявам от "А" до "Я" - каква е разликата! :mrgreen:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 06 Окт 2010, 09:48

до-georgiev_sfbg Нали за това точно и аз намеквам,явно трябва много да се обяснява на някои Управители на ЕС .И как да му обясня ,че дори и да си наеме чистачка за входа е длъжен да и плаща осигуровки и трябва да има трудов договор с нея.Да има разлика една чистачка може да бъде на граждански договор,но един портиер задължитено трябва да е на трудов.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот georgiev_sfbg » 06 Окт 2010, 10:04

toni_sf написа:до-georgiev_sfbg Нали за това точно и аз намеквам,явно трябва много да се обяснява на някои Управители на ЕС .И как да му обясня ,че дори и да си наеме чистачка за входа е длъжен да и плаща осигуровки и трябва да има трудов договор с нея.Да има разлика една чистачка може да бъде на граждански договор,но един портиер задължитено трябва да е на трудов.


...Тихо, тихо, че пак започна да ги ръсиш едни ... ! 8)
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 06 Окт 2010, 10:16

trando58 написа:До toni_sf
Щом държиш и на моето мнение,ще ти го кажа ,но е субективно и обхваща неща които са специфични.Едно е, такава оферта за София,друго е, същата за едно не голямо градче и трето е примерно във Варна или Бургас.Знам,че в София,по принцип разценките и като цяло заплащането е по-високо от другата част на БГ.Затова моето виждане е малко по-друго ,но се доближава и до това на georgiev_sfbg.
Moже би си се стреснал от сумата 2000лв. за 24ч.охрана,но имай предвид,че става дума за четирима портиери! Респективно 1000лв. за двама.Въпреки всичко,лично аз намирам,че точно по това перо ,може да се направят малко икономии.За мене лично е много да се плаща на портиер сумата от 500лв. месечно.Разбира се, ако се наемат охранители от фирма,може дори и повече да излезе.Но при тази криза мисля,че за 350лв. месечно,могат да се намерят пенсионери или трудоустроени лица.Това е по-скоро по-близо до минималната отколкото до средната за страната заплата,но за работа без физически усилия и напрежение за 180ч.средномесечно,горе-долу бива. Така се спестяват 600лв.
По трудно ще е според мен с чистачката, да чистиш 12 ет. блок два пъти седмично,че и подземен паркинг за такъв голям бр.коли,то си е направо изпитание.Много трудно според мен ще се намери за тези пари някой да се навие.
За градинаря не знам,не мога да преценя,не знам колко са големи тревните площи,но тук може да се мисли за вариант за сезонна заетост.
Трудността идва и от големината на ЕС,62 апартамента са много нещо,каква е гаранцията,че всеки месец всички добросъвестно ще вадят по около 40лв. Няколко да не платят и сиситемата се пробива. По-добре не се занимавай с този случай.А накрая не виждам и от къде ще ти дойде кирията за тебе?

Извинявайте ,не искам да ме разберете погрешно разликата между мен и Вас е голяма ,аз Ви намекнах няколко пъти ,че съм фирма за тази дейност ,и Ви моля да не ме бърката с някой фирми както Вие написахте в един Ваш пост ,че сте звъннали на такава фирма и веднага са Ви питали какви ремонти трябва да се правят.Да и ще Ви кажа имам много запитвания от градове като Вашият .Ако не Вие трудно в началото на темата съм пуснал пост какво предлагам като услуга .Да услугате е скъпа за коопераци които са от 12-15 апартамента,затова оставям самите живущи на ОС да решат дали да плащат на апартамент или на обитател и съм сигурен ,че това което искам като услуга за плащане не надвишава таксата за нета които плащате,или кабелната ТВ която гледате.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 06 Окт 2010, 10:20

до-georgiev_sfbg Не мисля,че ръся както казваш ,аз съм имал проверки вьв фирмата точно за това ,дали портиера ми е на трудов договор .
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот georgiev_sfbg » 06 Окт 2010, 10:24

toni_sf написа:до-georgiev_sfbg Не мисля,че ръся както казваш ,аз съм имал проверки вьв фирмата точно за това ,дали портиера ми е на трудов договор .

Едно е фирма = ЮЛ!
...Друго е ЕС, която не представлява Сдружение на собствениците!

(П.П. Сдружение на собствениците = ЮЛ!)

toni_sf написа:до-georgiev_sfbg Нали за това точно и аз намеквам,явно трябва много да се обяснява на някои Управители на ЕС .И как да му обясня ,че дори и да си наеме чистачка за входа е длъжен да и плаща осигуровки и трябва да има трудов договор с нея. ...

Няма как да стане, колкото и голямо желание да имат - и чистачките, и Управителите на ЕС! :arrow: ...Мисията невъзможна! 8)

toni_sf написа:...Да има разлика една чистачка може да бъде на граждански договор,но един портиер задължитено трябва да е на трудов.

No comments! :mrgreen:

П.П. По-добре, се поинтересувай, каква е разликата между Трудов и Граждански договор! ...Имайки предвид, че си управител на фирма, е редно да си запознат с тези неща, тъй като административното наказание за прикриване на съществуващо трудово правоотношение - с Граждански договор, е около 5000лв. (също, както и съставянето на фиктивен трудов договор)! 8)
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: защо да си изберем професионален домоуправител

Мнениеот toni_sf » 06 Окт 2010, 11:04

значи според теб, всяка една чистачка която е наета от Управител на ЕС ,може да не си плаща данък , :D Аз съм сигурен в едно ,след малко време ще тръгнат и такива проверки нека само да минат регистрациите в общината
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

ПредишнаСледваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron