начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот yavort7 » 09 Авг 2016, 20:13

Здравейте,сега разбирам,че земята ми е продадена миналата есен без мое съгласие,без пълномощно и без моето знание...Земята освен мен има още 3 наследника,като 1 от тях е една долна жена която най-вероятно го е направила тя самата без знанието и разрешението на който и да е от останалите наследници...Въпроса ми e,какво следва да направя от тук нататък?От къде да започна?Срещу кой реално трябва да се води това дело,срещу този който е купил земята при положение,че е знаел че я купува чрез измама?Срещу нотариуса който най-вероятно е изготвил фалшивите пълномощни?А от това долно същество което е продало земята,няма смисъл да се търси нищо,защото всичко е прахосала вече най-вероятно...Наистина се надявам на помощ,защото става въпрос за доста декари и е наистина обирджийство това което се случва...

Благодаря предварително
yavort7
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Авг 2016, 20:08

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Авг 2016, 22:14

Малко е сложно. В момента имате ли достъп до земята. Мисълта ми е - ако вече е предадена земята на нови собственици, то трябва новите собственици да се осъдят да върнат земята, като инцидентно се доказва фалшификацията. При това положение, те трябва да доказват, че са изрядни.
Ако собствеността (реалното ползване) не е предадено, то трябва иск срещу старите наследници. Нотариуса не играе и не се съди. Ако оспорят владението, че само са подписали - но не са приели владение (това са все термини за реалното ползване на земята) - тогава сте в правото си на иск за прогласяване нищожност.

В нотариалния акт трябва да има една клауза - предава се владението, в деня на сделката. Сега - тънкостта е тук - ако се усучат и кажат - ма ние не пречим на ползване земята. Трябват свидетели, че нямате достъп до земята. Освен това - документ, примерно, че се прави нещо с тези масиви.
Тук е взировоопасно - просто объркате ли двата иска - става друго понятие и т.н.
Имате ли свидетели за това, че нямате достъп до имота - действате по първия вариант. Няма ли такава сигурност - трябва втория иск.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот barakuda » 10 Авг 2016, 00:15

Така му го обясни, че ако този разбере нещо, ще си изям дипломата. А нотариус си се съди и още как, но най- вероятно е невинен в случая.
Хайде стиге сте питали, без поне нотариалния акт да сте видели....
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот yavort7 » 10 Авг 2016, 08:35

barakuda написа:Така му го обясни, че ако този разбере нещо, ще си изям дипломата. А нотариус си се съди и още как, но най- вероятно е невинен в случая.
Хайде стиге сте питали, без поне нотариалния акт да сте видели....


Благодаря за съвета,но бих ви приканил за малко повече уважение,съответно съм човек с образование в сферата на икономиката,предполагам че ако започна да ви говоря с термини от моята работа бихте се почувствали доста изостанал.Да,трудно ми е,но го разбирам,а и не ми е това професията,за да съм длъжен да знам всичко!
Ivan_lawyer благодаря за написаното,още днес ще започна действие,все пак ако някой друг знае нещо нека каже,това е може би една от най-често срещаните измами в днешно време и смятам,че доста хора се сблъскват с това.
yavort7
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Авг 2016, 20:08

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот barakuda » 10 Авг 2016, 17:00

По принцип счетоводителите ги уважавам, моля. И лекарите, и учителите, поне някои.
Което не променя факта, че въпросът ви е зададен по начин, който не дава възможност да ви се помогне. А би ми се искало, защото ненавиждам подобни явления.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот kpts_ » 10 Авг 2016, 22:02

Докато се чудите, как да започнете, напишете една жалба в Прокуратурата!
Напоследък дори е модерно, граждански спорове да се подготвят по този начин. Все нещо полезно ще изскочи.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот bebitor » 10 Авг 2016, 22:43

Случаят Ви е класика. Най-вероятно някой се е сдобил с нотариален акт по обстоятелствената проверка, след което е продал земите. Първо трябва да проучите историята, нужни са Ви нотариалните актове. Обърнете се към адвокат по имотни дела- съветът ми е съвсем добронамерен.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот teogeo » 11 Авг 2016, 10:37

ivan_lawyer написа: Нотариуса не играе и не се съди.


Тц. Не печели. Немалко дела има срещу нотариуси заведени за това, че последните не са си отваряли очите. И спечелени.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот teogeo » 11 Авг 2016, 10:44

ivan_lawyer написа:Малко е сложно. В момента имате ли достъп до земята. Мисълта ми е - ако вече е предадена земята на нови собственици, то трябва новите собственици да се осъдят да върнат земята, като инцидентно се доказва фалшификацията. При това положение, те трябва да доказват, че са изрядни.
Ако собствеността (реалното ползване) не е предадено, то трябва иск срещу старите наследници. Нотариуса не играе и не се съди. Ако оспорят владението, че само са подписали - но не са приели владение (това са все термини за реалното ползване на земята) - тогава сте в правото си на иск за прогласяване нищожност.

В нотариалния акт трябва да има една клауза - предава се владението, в деня на сделката. Сега - тънкостта е тук - ако се усучат и кажат - ма ние не пречим на ползване земята. Трябват свидетели, че нямате достъп до земята. Освен това - документ, примерно, че се прави нещо с тези масиви.
Тук е взировоопасно - просто объркате ли двата иска - става друго понятие и т.н.
Имате ли свидетели за това, че нямате достъп до имота - действате по първия вариант. Няма ли такава сигурност - трябва втория иск.


Сега... Иване, говориш глупости. И то не само това, ами всичкото това глупост го изсипваш в една тенджера, разбъркваш го и после така оджуркано го изсипваш в форума. Тюрлю гювеч, анадънмъ...

Тези случаи са масови. Сънаследници (двама, да речем). Единият търчи и си вади констативка по обстоятелствена проверка (с двама кумански свидетели) - 10 години давност и прилапва целият имот.
Продава го. Другият наследник се усеща, завежда ревандикационен иск срещу купувача, като привлича и продавача-сънаследник. В хода на делото (при отговора на ИМ или разпит на свидетели) се установява, че
те не владеели, както казваш ти. Е, хубу - веднага сменяш иска от осъдителен (108 ЗС) в установителен (124 от ГПК) и - пей сърце. Взривоопасно - ........ ми... Констативката се обезсилва (до 1/2 ид.ч. в конкретния случай) по 537/2 от ГПК...

Каква нищожност? Продажбата на чужда вещ НЕ Е НИЩОЖНА. Съвсем валидна сделка си е. Тя просто не може да прехвърли собствеността (nemo dat non habet).
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Измама с продадена земя от мое име без пълномощно

Мнениеот vili_spasova » 29 Авг 2016, 15:32

Хм, може истината да е съвсем друга. Съсобственикът да се е разпоредил /дарил или заменил/ само своята идеална част от "земята". Интуицията ми нашепва, че става дума за земеделска земя?

Ако съм на мястото на питащия какво ще направя:
1. Отивам в СВ /служба по вписвания/ по метонахождение на имота.
2. Взимам си личната карта и УН /удостоверение за наследници/ на наследодателя, от който придобивам имота - /от УН ще взема данните на съсобственика, разпоредил се с имота и с неговите данни ще се добера до НА/
3. Искам незаверен препис от НА /нотариалния акт/.
4. Почитам много внимателно ЦЕЛИЯ НА от първата дума до последната, после, ако наистина има разпореждане с целия имот, а не с идеална част от него, взимам копието от НА, личната си карта, УН и отивам при компетентен специалист - адвокат, който се занимава с вещно право, нотариус, който познавам и мога да му се доверя или дори защо не и съдия по вписванията и се консултирам дали съ ми накърнени правата като собственик.

Поздрави и успех.

А... да не забравя + 1 за teogeo
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron