начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Глоба от контрольори

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Глоба от контрольори

Мнениеот djsnipa » 07 Фев 2017, 16:43

Здравейте, днес в Студенстки град моята приятелка се е качила на една спирка и се е запътила да си продупчи билет. Заедно с нея са се качили и контрольори. При поискавнето им да видят билетчето й, са го взели от ръката й и са казали, че тя го е продупчила, след като ги е видяла. Свалили са я от рейса и са поискали личната и карта (което мисля, че нямат прави) . В притиснението си, тя я е показала и въпросните са съставили акт, на който тя е написала, че не е съгласна. Контрольорите са дръпнали акта и са си търъгнали без да и дадат копие или оригинал от него, което мисля, че също е противозаконно.
Искам да напиша възражение, но не знам как точно да го съставя. МОЛЯ някой да ми помогне. Благодаря
djsnipa
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2017, 16:37

Re: Глоба от контрольори

Мнениеот djsnipa » 07 Фев 2017, 18:41

Акто се обадих в Градска мобилност и ги навиках по телефона, че
1- контрольорите са длъжни да предложат на приятелката ми билет който струва 10 пъти стойността на нормалния билет, а те не са го направили и това е нарушение на чл.35, ал 2. Отделно са й дръпнали от ръката нейния перфориран билет и човекът отсреща притиснено ме попита, а тя в този момент имала ли е перфориран билет и му казах, че е имала и даже го е снимала, а те са и го дръпнали и той пак ме попита дали е имала билет и му казах - ДА и той замълча. Сигурно нямат право да съставят каквото и да било щом тя е имала билет ?
djsnipa
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2017, 16:37

Re: Глоба от контрольори

Мнениеот djsnipa » 07 Фев 2017, 20:05

И да попитам, като пускам възражение до къде да го пусна. Видях, че градска мобилност имат някакъв портал, но дали там е добре или трябва някъде с входящ номер
djsnipa
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Фев 2017, 16:37

Re: Глоба от контрольори

Мнениеот bobi9 » 10 Фев 2017, 12:35

Да разбирам, че се е подписала, че е получила копие от акта, но реално не е ? Свидетели има ли? Възражението подавате в деловодството на Центъра за градска мобилност. Писмено, никакви електронни портали.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron